עצורי חמאס ייחקרו כ"פצצה מתקתקת"

כוחות הביטחון עצרו עד עתה כ-250 פלסטינים חשודים במסגרת המבצע להשבת החטופים. בניסיון להשיג מידע על גורל הנערים יגבירו בשב"כ את הלחץ על העצורים ויפעילו כלפיהם אמצעי חקירה חריגים. לגבי עשרות משוחררי עסקת שליט שנתפסו, בישראל מתכוונים להחזירם לריצוי מאסר מלא

מבצע "שובו אחים": בניסיון להשיג מידע על גורל שלושת החטופים, שירות הביטחון הכללי יגביר את הלחץ על העצורים על פי נוהל "פצצה מתקתקת", הכולל הפעלת אמצעים חריגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר יתאפשר לאנשי השב"כ לנקוט צעדים שונים של חקירה נוקשה ואף למנוע שינה מהנחקרים. אמצעי לחץ נוסף שהוחלט לנקוט בו הוא השבת משוחררי עסקת שליט לריצוי מאסרם המלא.

נמשכת הפעילות לאיתור החטופים (רויטרס)

עד כה נעצרו 53 משוחררי עסקת שליט, נגדם קיים מידע כי הפרו את תנאי שחרורם - בין היתר התחייבות שלא לחרוג מתחום מושבם והתחייבות שלא לחזור לפעילות טרור. כל מי שיימצא כי הפר את תנאי שחרורו יובא בפני שופט צבאי, אלא אם נשפט בבית משפט אזרחי - ויוחזר לרצות את תקופת המאסר המקורית שנקצבה לו.

שלושת החטופים (חדשות 2)

מוקדם יותר הערב כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב נוספת. בסקירה שנערכה בלשכת ראש הממשלה ערך ראש השב"כ יורם כהן סקירה על מבצע המעצרים להחזרת האסירים ששוחררו במסגרת עסקת שליט. יותר מעשרה מהמשוחררים שנעצרו היום היו שפוטים למאסרי עולם.

רה"מ כינס הערכת מצב ביטחונית (רויטרס)

קודם לכן עדכן דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, בהתפתחויות האחרונות בחקירת החטיפה. "עד כה עצרנו כ-250 פעילי טרור", אמר. "בלילה האחרון עצרנו כ-50 משוחררי עסקת שליט - כולם מצויים בחדר החקירות. תפסנו מטענים, אספנו נשק ביום ובלילה בכל פינה ביו"ש והפעילות תימשך ללא מגבלות".

סריקות נרחבות בחברון (AP)

בתדרוך לכתבים אמר היום גורם צבאי כי ההערכה היא ששלושת החטופים נמצאים עדיין בתחומי איו"ש. "הסכנה הכי גדולה באירועים מסוג זה היא להתלבש על נתיב חשיבה מסוים. אנשינו מספיק יצירתיים על מנת להסתכל על הדברים בצורה רחבה ולא להינעל על הסיפור שנראה נכון".

עוברים מבית לבית (רויטרס)

"חמאס עסוק במאמץ מתמשך לשקם את התשתית הצבאית שלו באיו"ש", הוסיף הגורם. "הארגון עושה ניסיונות אדירים בהכוונה, במימון, בגיוס ובעידוד גורמים באיו"ש להקים תאים. הניסיונות להשיג אמצעי לחימה נעשים באופן קבוע ולחמאס יש תורמים בכל העולם". עם זאת הדגיש הגורם כי "זאת לא המציאות של גלעד שליט", והוסיף כי אנשי הארגון "מרגישים פחד גדול באיו"ש, מודעים ליכולות שלנו ויודעים שאנחנו שולטים בשטח".

בהכנת הכתבה השתתף יוסי זילברמן.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

המשפחות האזינו לקלטת הדרמטית

שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"