אבו מאזן קרא לשחרר החטופים, החמאס תקף: "דבריו הם מכה לאסירים"

יושב ראש הרשות הפלסטינית הכריז כי חטיפת הנערים נועדה להרוס את הרשות וקרא להשיב את החטופים לבתיהם. בחמאס יצאו נגד האמירות: "הכרזתו מזיקה לאחדות ולעם הפלסטיני, זו מכה פסיכולוגית לאלפי האסירים שמתים מוות איטי בבתי הכלא של הכובש"

חמאס מגנה את דברי אבו מאזן (חדשות 2)

למרות האחדות, החמאס יוצא נגד עבאס: לאחר שהבוקר הצהיר יו"ר הרשות הפלסטינית כי חוטפי הנערים מבקשים להרוס את הרשות הפלסטינית ואמר כי הרשות מסייעת לישראל במאמצי השבת לביתם, ארגון החמאס, שחבר בממשלת האחדות הפלסטינית המאוחדת בהנהגתו של אבו-מאזן, יוצא נגדו בחריפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר חמאס בעזה, סאמי אבו-זוהרי, הצהיר כי הכרזתו של הנשיא עבאס אודות שיתוף הפעולה עם ישראל "אינה צודקת ומזיקה לאחדות הפלסטינית". לטענתו, דברי אבו מאזן מהווים "מכה פסיכולוגית לאלפי האסירים הפלסטינים שסובלים מוות איטי בבתי הכלא של הכובש" כך מסר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

שיתוף פעולה עם ישראל? זו לא בושה

דבריו של אבו-זוהרי, מגיעי כאמור לאחר שאבו מאזן התייחס הבוקר למשבר חטיפת שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. "אנחנו משתפים פעולה עם ישראל כדי להחזיר את הנערים, כי הם בני אדם ואנחנו רוצים להגן על חייהם", הצהיר אבו מאזן וטען: "החוטפים מנסים להרוס אותנו".

עוד הדגיש אבו מאזן כי הרשות הפלסטינית מעוניינת להמשיך את התיאום הביטחוני עם ישראל. "זאת לא בושה והמציאות מכתיבה זאת", הסביר יו"ר הרשות, שנשא את הדברים בוועידה של מועצת שרי החוץ הערבים בסעודיה.

"מסייעים לישראל במאמצי האיתור". אבו מאזן (רויטרס)

מוקדם יותר הגיב כדורה פארס, יו"ר מועדון האסיר הפלסטיני, למעצר משוחררי עסקת שליט וטען כי מדובר בנסיגה מהעסקה. "מה שישראל עושה לא קשור לביטחון - זו מדיניות של נקמה", אמר.

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי, התייחס אף הוא לסוגייה וטען שישראל נוקטת ענישה קולקטיבית שמנוגדת לחוק הבינלאומי בפעולות בחברון: "אוכלוסייה שלימה מוחזקת כבת ערובה למרותו של הכיבוש הישראלי", כתב אל מאליכי. "אני קורא לקהילה הבינלאומית ולארגונים למען זכויות האדם להגן על העם הפלסטיני נגד הענישה הקולקטיבית הישראלית".