הרכב השרוף ליד זירת החטיפה: תיעוד בדיקת המחלקה לזיהוי פלילי. צפו

אנשי המחלקה לזיהוי פלילי של המשטרה סורקים מאז יום ו' האחרון כל סנטימטר במכונית המפויחת שנמצאה סמוך למקום שבו נעלמו נפתלי, גיל-עד ואייל - 3 הנערים שנחטפו. הקשר של הרכב לאירוע טרם התברר והחוקרים מנסים למצוא קצה חוט שאולי יוביל למציאתם של הבנים. כך זה נראה

שישה ימים חלפו מאז שהחל מבצע "שובו אחים" להשבת שלושת הנערים החטופים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח, שנעדרים מאז סוף השבוע שעבר. סמוך לזירה שבה נעלמו נמצא גם רכב שרוף שהקשר שלו לאירוע עדיין לוט בערפל. היום (ד') פרסמה המשטרה את התמונות המתעדות את הבדיקות שערכו אנשי המחלקה לזיהוי פלילי למכונית, שהימצאותה ליד מקום החטיפה נשארת גם עתה בגדר תעלומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד ניתן לראות את אנשי המחלקה לזיהוי פלילי סורקים כל סנטימטר בכלי הרכב השרוף, שנמצא סמוך לכפר חלחול שבגזרת חברון. המעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי מוסיפה בבדיקת הרכב בהנחה כי שימש את החוטפים בשלב הראשון של פעולתם.

(חטיבת דובר המשטרה)

על פי המשטרה, בימים האחרונים, מאז שהחל המבצע לאיתור הנעדרים פועלים מערכי הזיהוי הפלילי ללא הרף במטרה לגלות קצה חוט שאולי יוביל למציאתם של נפתלי, גיל-עד ואייל.

עם היוודע דבר חטיפתם של שלושת הנערים ומציאתו של הרכב המפויח, התפרסמה בפורום ארגון חמאס בקשה מהתושבים בחברון להסיר את מצלמות האבטחה מהחנויות הסמוכות לאזור מציאת הרכב ולמנוע את השימוש בסרטים שצולמו.  

המבצע נמשך: 50 משוחררי עסקת שליט נעצרו

גם הלילה המשיכו כוחות הביטחון לסרוק במרחב יהודה ושומרון אחר שלושת החטופים וחוטפיהם - מתוך נקודת הנחה כי שלושת הנערים בחיים. דובר צה"ל הודיע כי במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל והשב"כ בגדה 65 מבוקשים, 50 מהם שוחררו בעסקת שליט בשנת 2011. משוחררי העסקה נעצרו עקב כך שעברו על הנהלים עלים התחייבו במסגרתה, בהם התחייבות שלא לעסוק יותר בטרור.

"המבוקשים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. מתחילת המבצע נעצרו כ-240 מבוקשים וכ-800 בתים נסרקו", נמסר מדובר צה"ל. "פעילות צה"ל הענפה תימשך ותעמיק ככל שתידרש. צה"ל ימשיך בפעילותו המבצעית הבלתי פוסקת במקביל לעבודת מודיעין מרושתת בין זרועית ובין גופית. צה"ל יביא לפגיעה משמעותית בארגוני הטרור ויפעל בנחישות כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"