השר לביטחון הפנים: "הביקורת על השוטרים שענו לשיחת החטופים – מוצדקת"

השר אהרונוביץ' הבהיר כי הוא לא יתעלם מהמחדל במוקד 100 של השוטרים שלא דיווחו על שיחת אחד הנערים החטופים ביום חמישי. הוא הבטיח כי תוכן הקלטת יובא בעתיד לידיעת הציבור

השר המופקד על המשטרה מודה כי הביקורת על התנהלותה מוצדקת: לאחר הסערה שהתחוללה בעקבות שיחת הטלפון של אחד החטופים למוקד 100 של המשטרה ביום החטיפה, אומר היום השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', כי הביקורת הנרחבת בציבור על השוטרים שענו לשיחה והתעלמו מהמקרה - הינה מוצדקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ביקורו בישיבת מקור חיים בכפר עציון, הישיבה בה לומדים שניים מהחטופים - גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, התייחס אהרונוביץ' לביקורת החריפה על התנהלות המוקדן המשטרתי שענה לשיחה והשוטרים הממונים עליו שבחרו שלא להתייחס ברצינות לשיחה שהתקבלה ואמר כי "הביקורת על השוטרים מוצדקת" . לדבריו, בעתיד תובא הקלטת לידיעת הציבור.

"שמעתי את הקלטת, קשה מאוד להבין אותה, אבל באחד הימים היא תובא לידיעת הציבור. אם היו תקלות יש לבדוק זאת. צריך לזכור שיש לבדוק את הדברים ולהפיק את הלקחים", הוסיף אהרונוביץ' ואמר כי המפכ"ל דנינו מינה צוות בדיקה שיבדוק את הנושא. באותו המעמד, בחר השר לשבח את עבודת המשטרה בשטח: "השוטרים, חיילי צה"ל ומג"ב עושים עבודה מצוינת", אמר.

"הייתה לי שיחה מאוד מעניינת עם הכיתה של החטופים, אמרתי להם את תמונת המצב כפי שאני מכיר אותה. הם שאלו שאלות אמיתיות וכואבות. הם מודאגים כמוני, אבל גם מלאי תקווה ואמונה. חיזקתי אותם ואת המשפחות", הוסיף השר לאחר ביקורו בישיבה בה למדו שניים מהחטופים - והבטיח שהם ישובו ללמוד בה.

על המבצע שמנהלים כוחות הביטחון בגדה, במסגרתו נעצרו כבר 250 פעילי טרור - בהם עשרות פעילי חמאס ששוחררו בעסקת שליט אמר: "כל המחבלים ששוחררו בעסקה יוכנסו לחקירה - וישובו לכלא. המטרה היא להחזיר את ילדים הביתה ולפגוע בחוטפים. ובחמאס, שכבר נחלש בצורה דרמטית. נמשיך עם הלחץ הכבד על החמאס".

נתניהו: "בעיצומו של מבצע רחב, יהיו עוד הרבה פעולות"

בתוך כך, נפגש הבוקר ראש הממשלה נתניהו עם משלחת של עשרות ראשי ערים מכל העולם המבקרת בימים אלה בישראל. בפתח הפגישה אמר נתניהו כי "צה"ל ושב"כ החזירו הלילה לכלא עשרות מחבלי חמאס, לרבות כאלה ששוחררו במסגרת השבתו של גלעד שליט. אני משבח את הלוחמים והמפקדים, את צה"ל, השב"כ והמשטרה. הם עושים ועשו עבודה מצוינת.

"מן הרגע שקיבלנו את ההחלטה בקבינט הם ביצעו תוך פחות מיממה את המשימה המורכבת הזו בהצלחה. אנחנו בעיצומו של מבצע רחב, יהיו בו עוד הרבה פעולות. הפעולות האלה מכוונות נגד הטרוריסטים שפוגעים, רוצחים וחוטפים את אזרחי ישראל ושרוצים להשמיד את מדינת ישראל. אנחנו נלחמים בעוצמה בטרור והחמאס ימשיך לשלם מחיר כבד עבור חטיפת הנערים שהיו בדרך הביתה להוריהם".

מאז החטיפה: עלייה חדה בהטרדות למוקד 100

בעת ביקורו של אהרונוביץ' בבית משפחת שער ביישוב טלמון ביום ראשון האחרון, התייחס השר הממונה על משטרת ישראל למחדל לכאורה, אך אז לא התייחס לביקורות: "מחדל או לא - הייתי ממליץ לא להיכנס לנושא", השיב אהרונוביץ'. "אני מכיר את הפרטים והדברים ייבדקו. אני לא חושב שאפשר למנוע את זה".

הקים צוות בדיקה. המפכ"ל דנינו (חדשות 2)

גם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, התייחס לביקורת: "שמעתי את הביקורת מרחוק, ואתם מכירים אותי ואת המשטרה - לא נשאיר שום דבר שמחייב בדיקה. נבדוק את כל מה שצריך, אבל בעת ובזמן הנכונים".

ככל הנראה שהסיבה לפיה בחרו שלא להתייחס לדיווח, בו אמר אחד החטופים למוקדן "חטפו אותנו", היא ששיחות והטרדות מהסוג הזה מתקבלות באלפים לאורך כל השנה במוקדי הדיווח של המשטרה - גם מפי פלסטינים בעצמם, זאת כדי להטעות את השוטרים ולהעסיקם לשווא.

להערכת הגורמים בתחנה בה התקבלה הקריאה מאחד החטופים, היא לא הולידה צורך בפעילות מיוחדת. רק בסביבות השעה 3:30 לפנות בוקר, כחמש שעות לאחר החטיפה, החלו להידלק כל הנורות האדומות - זאת לאחר שהורי החטופים הגיעו לתחנות המשטרה להתלונן שבניהם לא הגיעו הביתה.

עלייה במספר ההטרדות של מוקדי המשטרה (חדשות 2)

השבוע, מאז נודע דבר המחדל המשטרתי לכאורה, חלה עלייה גדולה במספר ההטרדות הטלפוניות במוקדי המשטרה - כך טוענים שוטרים רבים. גם בימים מתוחים אלו ישנם נערים שבחרו לבצע מעשה קונדס ו"לפברק" חטיפה על ידי חיוג למוקד 100 של המשטרה.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎