היום ה-6 לחטיפה: אין מידע חדש

כמעט שבוע חלף מאז שנעלמו עקבותיהם של נפתלי, אייל וגיל-עד ועד כה לכוחות הביטחון שום מידע דרמטי חדש באשר לגורלם. קצין בכיר: "נוכל להגיע אל החוטפים בתוך ימים". יעלון: "חמאס ישלם מחיר כבד". אלוף פיקוד המרכז: "המערכה תימשך זמן רב". אמש צה"ל פשט על מחנה הפליטים בלטה, סמוך לשכם

ממשיכים לחפש אחר הנערים (רויטרס)

מבצע "שובו אחים" נכנס ליומו השישי: גם הלילה ממשיכים כוחות הביטחון לסרוק במרחב יהודה ושומרון אחר שלושת החטופים וחוטפיהם - מתוך נקודת הנחה כי שלושת הנערים בחיים. אמש (ג') העריך קצין בכיר בצה"ל כי הלחץ כי המאמץ להחלשת חמאס בגדה צפוי להימשך עוד שבועות רבים. הבוקר צפוי שר הביטחון יעלון להיפגש עם משפחות החטופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביממה האחרונה התרחבה פעילות המעצרים גם לצפון השומרון כשצה"ל פשט על מחנה הפליטים בלטה, סמוך לשכם, ועצר גם פעילים של הפת"ח. קודם לכן קיים שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הערכת מצב בהשתתפות בכירים בצה"ל, שב"כ ומתאם הפעולות בשטחים, שבסופה אמר כי "חמאס ביהודה ושומרון ישלם מחיר כבד מאוד בעקבות החטיפה".

סריקות נרחבות ברחבי יו"ש (AP)

"המאמץ העיקרי שלנו הוא להגיע לחטופים ולחוטפים ולא ננוח ולא נשקוט עד שכך יהיה", הוסיף שר הביטחון. "אנו ממשיכים במאמץ המבצעי והמודיעיני, במבצע מורכב שמבחינתנו אינו מוקבל במקום ובזמן, ולכן נדרשים סבלנות ואורך רוח".

"נעמיק הפגיעה בחמאס ככל שיידרש" 

מפקד פיקוד מרכז, אלוף ניצן אלון, עדכן אתמול על התפתחות החיפושים והחקירה. "המערכה נגד חמאס היא מורכבת ומתמשכת. היא לא התחילה היום ולא תסתיים בקרוב", אמר. "אנחנו נמצאים בעיצומו של מבצע מורכב ללכידת המחבלים ולהשבת הנערים הביתה בשלום. אנחנו נאבקים בארגון חמאס - ארגון טרור אכזר, ופוגעים בו בכל מימדיו".

"ראשי חמאס כבר מרגישים היטב את הפגיעה ומבינים את המסר", הוסיף. "הם ייצאו מהפעילות הזאת כשהם נחלשים ברמה המבצעית והאסטרטגית. נמשיך ונעמיק את הפגיעה ככל שיידרש".

הנחת העבודה של הצבא היא שהחטופים בחיים, ללא מידע אחר שיסתור זאת. המאמץ להגיע אל החטופים נמשך כל הזמן מתוך תקווה להתקרב ליעד בהקדם. מהנחת העבודה הזו נגזרות פעולות מהירות ואינטנסיבות, אבל מבצע "רידוד" החמאס יכול להימשך עוד שבועות רבים.

אייל יפרח (פלאש 90, גדעון מרקוביץ')

גיל-עד שער ונפתלי פרנקל (פייסבוק)

בכל הנוגע ללחץ על הקהילה האזרחית וחמאס, טווח הזמנים שונה: קצין בכיר נוסף אמר כי חג הרמדאן, שיחל בעוד כשבועיים, הוא "לא קו אדום מבחינתנו". הלחץ על האוכלוסיה האזרחית, שתצטרך ככל הנראה להעביר את החג בתוך כתרים, סגרים וחיפושים, והדבר מלחיץ את הקהילה המקומית.

אמש המשיכו כוחות הביטחון לפעול נגד חמאס, במה שהפך להיות המבצע הצבאי הגדול ביותר ביהודה ושומרון מאז מבצע חומת מגן ב-2002. מדובר צה"ל נמסר כי מאז תחילת המבצע נעצרו יותר מ-200 מחבלים.

בצה"ל היו מי שהגדירו את המבצע הצבאי רחב ההיקף כ"ניקוי אורוות" של אזור שכם מפעילי ארגון הטרור. "עיקר המאמץ היה בבלטה, שם נמצאו אמצעי לחימה, אקדחים, רימונים והוחרמה מחרטה לייצור נשק מאולתר", אמר הגורם. בנוסף הוחרמו מחשבים השייכים לפעילי חמאס.

נמשכים החיפושים (רויטרס)

האם ללוחמים: "אתם בנינו"

רחל ואברהם פרנקל, הוריו של נפתלי בן ה-16 מנוף איילון, ביקשו מצוות העיתון "במחנה" שביקר בביתם להעביר מכתב לכל החיילים הלוחמים שנמצאים בשטח ומחפשים אחר בנם והדגישו: "כל מילה ופסיק נכתבו מהלב".

פנייה ללוחמים (רויטרס, חדשות 2)

"המצב ההזוי הזה יצר אצלנו סוג של תודעה מורחבת, בה כל אחד ואחד מכם מרגיש עבורנו כבנינו ממש. אומרים שאייל, גיל-עד ונפתלי הם הילדים של כולם - אנחנו מרגישים שאתם כולכם קצת בנים שלנו", כתבה האם בדמעות בשם שני ההורים.

קודם לכן נפגשו לראשונה הורי שלושת הנערים החטופים בבית משפחת פרנקל בנוף איילון. "המפגש הזה היה מאוד משמעותי עבורנו ומאוד חשוב", סיפרה רחל פרנקל, אמו של נפתלי בתום הפגישה המרגשת. "פגשנו אנשים טובים, חזקים ומלאי ביטחון בבורא עולם", הוסיפה פרנקל על הפגישה. "אנחנו רוצים לחזק את כוחות הביטחון שעובדים יומם ולילה ואת ראש הממשלה שעומד איתנו בקשר. אנחנו מתפללים שכל החיילים והילדים שלנו יחזרו ללא פגע".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

יעלון: "חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎