הפגנה למען החטופים – גם במונדיאל. צפו

על רקע הביקורת בישראל בשל שתיקתה היחסית של הקהילה הבינלאומית לחטיפת שלושת הנערים, התקבצו חברי הקהילה היהודית בברזיל לקריאה לשחרורם. עשרות בני אדם הניפו שלטים ובהם הכיתוב BringBackOurBoys ושרו את "התקווה" סמוך למתחם פיפ"א בריו דה ז'נרו

הקמפיין להשבת שלושת הנערים החטופים הגיע עד למונדיאל: חברי הקהילה היהודית בברזיל הפגינו היום (ג') בקריאה לשחרורם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח בריו דה ז'נרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי הקהילה היהודית הגיעו למתחם פיפ"א בעיר והניפו שלטים בהם כתוב BringBackOurBoys. בכך הם מצטרפים למחאה שתפסה בימים האחרונים תאוצה ברשתות החברתיות.

במהלך האירוע, אליו הצטרפה גם קבוצת נוצרים פרו ישראלים, שרו המפגינים את המנון ישראל. מאחורי ההפגנה עומד ארגון "סנטרו קהילה" שבראשו עומד הרב רמי אביגדור, הפועל להגברת הזהות היהודית בדרום אמריקה, ובעידוד סגן השר לשירותי דת אלי בן-דהן.

שגריר ישראל לאו"ם: "איפה אתם?"

מוקדם יותר היום תקף שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור את הקהילה הבינלאומית על שתיקתה בנושא חטיפת הנערים. "מאז יום חמישי, ישראל עוצרת את נשימתה ומתפללת לביטחונם וחזרתם של שלושת הנערים", אמר לכתבים.

"שלושת הצעירים נחטפו על ידי טרוריסטים מחמאס. עברו חמישה ימים מאז שהם נעלמו, ואני שואל את הקהילה הבינלאומית - איפה אתם? איפה אתם?", הקשה פרושאור במסיבת העיתונאים שכינס במטה האו"ם.

"מחשבותינו ותפילותינו נמצאות עם המשפחות של שלושת הצעירים הישראלים שנחטפו בשבוע שעבר", כתב אובמה בעמוד הרשמי של הבית הלבן בטוויטר על החטיפה של הנערים, שאחד מהם מחזיק באזרחות ישראלית. "מי ייתן והם יאוחדו עם בניהם בקרוב", הוסיף הנשיא, ששב לאחר מכן לעדכן על תמיכתו בנבחרת הכדורגל של ארה"ב במסגרת המונדיאל.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎