עקב ההתפתחויות: נתניהו ביטל את ביקורו באוסטרליה

ראש הממשלה ביטל את ביקורו המתוכנן באוסטרליה בעוד שבועיים, ולא ייצא מגבולות הארץ בגלל המצב הביטחוני. היום הוא נפגש עם שליח הרביעייה טוני בלייר: "הפלסטינים לא יכולים להקים ממשלה עם חוטפי ילדים"

נתניהו ביטל את ביקורו באוסטרליה (פייסבוק)

מבצע "שובו אחים": ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את ביקורו באוסטרליה שתוכנן לעוד שבועיים. זאת על רקע ההתפתחויות הביטחוניות. יחד עם זאת, נתניהו לא ייצא מגבולות הארץ, גם לא בהמשך החודש.‎

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום נפגש ראש הממשלה עם שליח הרביעייה הבינלאומית טוני בלייר. "החטיפה האכזרית של שלושת הנערים הישראלים חושפת את הפנים האמיתיות של חמאס", אמר נתניהו בפתח הפגישה. "הוא לא רק מחויב לרצח ישראלים, הוא מחויב גם לחטיפת ילדים".

שלושת החטופים (פייסבוק ותצפיות)

נתניהו הוסיף כי "על הקהילה הבינלאומית לגנות את חמאס ופעולות הטרור שלו, לתמוך בזכותה של ישראל להגנה עצמית ועליה גם לקרוא לנשיא עבאס לסיים את הברית שלו עם חמאס".

ראש הממשלה אמר לבלייר כי "כל מי שתומך בשלום חייב לומר לרשות הפלסטינית שהם לא יכולים להקים ממשלה שנתמכת על ידי חוטפי ילדים ורוצחים של אנשים חפים מפשע".

שגריר ישראל לאו"ם: "איפה אתם?"

מוקדם יותר היום תקף שגריר ישראל לאו"ם את הקהילה הבינלאומית על שתיקתה לאור חטיפת הנערים. "מאז יום חמישי, ישראל עוצרת את נשימתה ומתפללת לבטחונם וחזרתם של שלושת הנערים", אמר רון פרושאור לכתבים. במקביל, נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס לראשונה למשבר בעמוד הטוויטר של הבית הלבן, והביע תקווה לחזרת החטופים בשלום.

שגריר ישראל לאו"ם (AP)

"מחשבותינו ותפילותינו נמצאות עם המשפחות של שלושת הצעירים הישראלים שנחטפו בשבוע שעבר", כתב אובמה בעמוד הרשמי של הבית הלבן בטוויטר על החטיפה של הנערים, שאחד מהם מחזיק באזרחות ישראלית. "מי ייתן והם יאוחדו עם בניהם בקרוב", הוסיף הנשיא, ששב לאחר מכן לעדכן על תמיכתו בנבחרת הכדורגל של ארה"ב במסגרת המונדיאל.

"שלושת הצעירים נחטפו על ידי טרוריסטים מחמאס. עברו חמישה ימים מאז שהם נעלמו, ואני שואל את הקהילה הבינלאומית - איפה אתם? איפה אתם?", הקשה פרושאור במסיבת העיתונאים שכינס במטה האו"ם.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎