אלפים מתפללים לשלום הנערים החטופים בכותל: "לא נישבר לעולם"

ברחבת הכותל המערבי מתקיימת כעת תפילה המונית בקריאה לשחרור 3 הנערים שנחטפו בסוף השבוע. הרב הראשי דוד לאו פנה לרבנים ולשליחי חב"ד ברחבי העולם וביקש מהם להתפלל יחדיו למענם:"זו העת לאחדות; יש להוכיח כי כל ישראל ערבים זה לזה". אחיו של החטוף אייל יפרח קרא פרק תהילים

כ-25 אלף בני אדם מכל רחבי הארץ השתתפו הערב (א') בעצרת תפילה בכותל המערבי, להצלתם של שלושת הנערים החטופים. ההמונים התאספו בכותל בעקבות פנייתו של הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שהודיע אמש על כינוס מועצת הרבנות לתפילה לשלום הנערים החטופים.  אסף יפרח, אחיו של אייל יפרח, אחד החטופים, אמר תהילים, פסוק אחרי פסוק, והקהל חזר אחריו ואמר את "שיר למעלות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז ההודעה על קיומה, הודיעו גופים רבים, בהם ארגונים ומוסדות שונים, כי ישתתפו בעצרת - שכבר הפכה למפגן סולידריות ותפילה. בין היתר לקחו בה חלק חברי מועצת הרבנות הראשית, שרים בכירים, חברי כנסת, רבנים ועשרות ראשי ישיבות.

אחיו של אייל יפרח בתפילה, הערב

בנוסף נכחו גם חלק מחניכי תנועת בני עקיבא, חניכי המכינות הקדם צבאיות, אלפי מתנדבי "זק"א" ו"איחוד הצלה" וסטודנטים מתנועת "אם-תרצו" ופעילי תנועת "ישראל שלי".

"בכוח התפילה, נראה את בנינו שבים הביתה"

רב הכותל, שמואל רבינוביץ', הורה להעמיד לרשות האירוע את כל האמצעים הדרושים על מנת לקיימו. בתוך כך, שוחח היום הרב הראשי דוד לאו עם רבני מדינות בעקבות האירועים האחרונים. כמו כן פנה הרב לאו לאלפי שליחי חב"ד בעולם כדי שיצטרפו בשעה 19:00 שעון ישראל לתפילה עולמית משותפת.

"זו העת לאחדות, להוכיח כי כל ישראל ערבים זה לזה", אמר הרב לאו. "נוכיח לאויבינו המבקשים ברעתנו כי עם ישראל חי וקיים, ובכוח התפילה נראה בקרוב את בנינו שבים לביתם להוריהם ולעם ישראל בריאים ושלמים. לא נישבר לעולם".

במקביל, נערכת עצרת תפילה והזדהות בכיכר רבין בתל אביב, בשיתוף עיריית תל אביב. בעצרת לוקחים חלק ראש העירייה, רון חולדאי והרב הראשי לתל אביב הרב ישראל מאיר לאו.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"