3 ימים לאחר החטיפה, חמאס נמנע מדרישות עבור החטופים

ראש הממשלה ושרת המשפטים בוחנים שורה של צעדים וסנקציות נגד הארגון, בהם גם גירוש פעילים, על מנת לייצר לחץ עליו ועל ואבו מאזן. גורם ביטחוני העריך: חמאס ישאף לשמר את אי הוודאות לגבי גורל החטופים ולא יפרסם הודעה על מצבם הרפואי

פעיל חמאס, ארכיון (חדשות 2)

בישראל מגדירים את חטיפת הנערים כפיגוע מיקוח - אך חמאס נמנע מפרסום דרישות: מקורות בחמאס, שלרוב משתפים פעולה, הבהירו כי בארגון קיימת "הוראה חמורה מגבוה", ובעקבותיה איש בארגון לא מתבטא בנושא היעדרות הנערים. במקביל, ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים לבני בוחנים שורה של צעדים נגד חמאס, בהם גם גירוש פעילי חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני בכירי חמאס - איסמעיל רדואן ומושיר אל מסרי - הבהירו היום כי אף ארגון לא פרסם הודעה על חטיפה או דרישה למיקוח, והבכירים מנסים להרחיק את עצמם מהעניין כולו. עם זאת, חמאס מזהיר בפעילות טרור אחרת נגד ישראל: הארגון פרסם הצהרות שאם צה"ל ימשיך לפעול בנפת חברון ולהוביל להסלמה, אז "רצועת עזה עם הרקטות שבה לא תישאר מחוץ למעגל העימות".

מעבר לכך שומרים בארגון על משמעת שתיקה, כבר כשלושה לילות לאחר החטיפה. במקרים קודמים בעבר, בהם חטיפת גלעד שליט, פורסמו באופן רשמי הדרישות של החוטפים.

הנערים החטופים (פייסבוק ותצפיות)

בישראל מעריכים: חמאס לא ידווח על מצב החטופים

ההנהגה הישראלית בוחנת שורה של צעדים, כלים שיוכשרו על ידי מערכת המשפט והביטחון, כמו גירוש פעילי חמאס וסנקציות נוספות. מטרת הצעדים היא לייצר לחץ על הארגונים, על הנהגת חמאס ועל אבו מאזן. מקורות בישראל טוענים שרק לחץ תקשורתי על אבו מאזן יוביל לפעולה.

ראש הממשלה נתניהו יכנס את הקבינט מחר לדון בהמשך הטיפול במצב. הנחת העבודה, כפי שהגדיר גורם ביטחוני, היא שחמאס ישאף לשמר את אי הוודאות לגבי גורל החטופים, ולא תצא הודעה לגבי מצבם. בישראל מתלבטים כיצד להפוך את הקערה ולגרום לחמאס להבין שהחזקת החטופים היא נטל ולא נכס.

גם במחלקת המדינה האמריקנית פרסמו הודעת גינוי חמורה לחטיפה, ואמרו כי מתגברים הסימנים שחמאס פעל וחטף את הנערים. התמיכה המדינית בעמדת חמאס מובילה גורמים בישראל להעריך  שיש הזדמנות למנוף לחץ לפירוק ממשלת האחדות, או לפחות לפעולה מקיפה מצד אבו מאזן.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"