מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

בהתייחסות ראשונה לחטיפת שלושת הנערים, גינה בחריפות מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי את האירוע וקרא לחוטפים לשחרר מיד את הנערים ששבו. מחלקת המדינה: "מקדמים בברכה שיתוף פעולה בין ישראל לפלסטינים שיוביל לשחרורם. החמאס - ארגון טרור"

גינה בחריפות את החטיפה. קרי (AP)

ארה"ב מגנה את החטיפה - וקוראת לשחרור מיידי של החטופים: מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, התייחס היום (א') לראשונה לאירוע החטיפה. קרי גינה את החטיפה וקרא למי שמחזיק בנערים לשחררם מיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מגנה בחריפות את חטיפתם של שלושת הנערים וקורא לשחרורם המיידי", אמר קרי והוסיף: "מחשבותינו ותפילותינו עם משפחותיהם של הנערים, ואנו מקווים לשובם של הנערים הביתה".

בנוסף לדברי קרי, נמסר ממחלקת המדינה האמריקנית: "ארצות הברית מקדמת כל שיתוף פעולה בברכה בין ישראל לגורמי הביטחון הפלסטינים כדי להביא לשחרורם המהיר של החטופים".במחלקת המדינה חזרו והדגישו שחמאס הוא ארגון טרור ועל כן "אין כל כוונה לשתף פעולה עמו".

לבני הפצירה בקרי לפעול לשחרור החטופים

ביום שישי האחרון, שעות לאחר פרסום החשש לחטיפה, נפגשה שרת המשפטים ציפי לבני עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וביקשה ממנו לפעול מול הרשות ויו"ר הרשות אבו מאזן כדי להביא לשחרורם של תלמידי הישיבה. קרי שוחח בהמשך גם עם אבו מאזן, וביקש ממנו לפעול על מנת להשיב את הנערים.

3 הנערים החטופים (סוכנות תצפית, פייסבוק)


לאחר מכן שוחח ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי, והבהיר לו כי אבו מאזן נושא באחריות לאירוע. "מה שקורה בשטח מאז הכנסת חמאס לממשלה זו הידרדרות של המצב. זו התוצאה הישירה של הכנסת ארגון טרור רצחני וגזעני לתוך הממשלה", הוסיף נתניהו.

במחלקת המדינה האמריקנית סירבו ביום שישי להפנות אצבע מאשימה מפורשת כלפי הרשות הפלסטינית. מארי הארף, סגנית דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, הביעה דאגה לגורל הנערים. "הממשל מודע לכך שישראל והפלסטינים עובדים יחדיו במאמץ לאתר את החטופים ולפתור את הבעיה", אמרה.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"