"הנערים מפגרים וטיפשים". חייל בדובר צה"ל עורר סערה ברשת

חייל שמשרת בדובר צה"ל העלה סטטוס בפייסבוק נגד הנערים שנחטפו. "הם טיפשים שחשבו שיכלו לעלות על טרמפ, למה כל המדינה צריכה להיות על הרגליים בגלל חבורת מפגרים?". ח"כ שולי מועלם כתבה לו: "תחשוב על מה תעשה באזרחות, אדאג לזה". גם הגולשים זעמו. צה"ל: הוא יטופל

הסטטוס של החייל בפייסבוק (פייסבוק)

"כועס שיש אנשים טיפשים שחושבים שהם יכולים לעלות על טרמפים בשעה 22:30 בלילה פאקינג אמצע איו"ש כי 'אלוהים ישמור עליהם'. אז בבקשה, שאלוהים ישמור עליהם, למה כל המדינה צריכה להיות על הרגליים בגלל חבורת מפגרים שגרים בכלל בחו"ל?. זה מה שכתב חייל בדובר צה"ל אמש על אירוע החטיפה - וערר את זעמם של הגולשים ושל מפקדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

החייל, שמשרת בדובר צה"ל, כתב את הסטטוס בקבוצה פרטית אתמול בשעות הלילה, בעוד שכל התקשורת עוסקת בחטיפתם של שלושת נערי הישיבה. גולשים רבים זעמו על כך שהוא כתב את הדברים, במיוחד שהוא בחטיבה בה עוסקים בפרשה כל העת.

ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) הזדעזעה לראות את הדברים. "אם אתה עדיין משרת בדובר צה"ל כפי שכתוב בפרופיל שלך, אני מציעה שתתחיל לחשוב מה לעשות באזרחות. אני מתכוונת לדאוג לזה באופן אישי", היא כתבה תוך חשיפת שמו. בשיחה עם חדשות 2 Online היא אמרה שהיא מתכוונת לפנות לחטיבה שתטפל בו.

"הופתעתי מאוד לראות את זה - הדבר הראשון זה שחייל שלובש מדים מתבטא בנושא פוליטי-מדיני-לאומי שכזה, ובטח שהוא משרת בדובר צה"ל. חשבתי שהם עושים סינונים קפדנים ולא מקבלים חיילים בורים". באשר לטענה על פרסום שמו המלא מצדה, היא אמרה שהחייל פרסם את שמו בגלוי כאשר פרסם את ההודעה.

דובר צה"ל אלמוז בתדרוך (חדשות 2)

החייל יטופל: "זה מביך"

"זה מביך אותנו מאוד וצריך להבין שזה לא מייצג אף אחד פה אלא רק את החייל עצמו", אמר גורם בדובר צה"ל. "אנחנו פועלים יום כלילה ומדבררים את האירוע בזירה הישראלית והבינלאומית ועצוב מאוד שזה מה שהוא חושב - אנו עושים הכל, יחד עם כל גופי הביטחון כדי להחזיר אותם הביתה".

במהלך הימים האחרונים דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, שעומד בראש החטיבה נתן תדרוכים לכלי התקשורת ולכתבים - והחטיבה פועלת באופן רציף ושולחת חומרי וידאו, סטילס ומידע לכתבים ולמערכות התקשורת על החקירה והחיפושים אחר הנערים.

מדובר צה"ל נמסר כי "החייל יטופל במישור הפיקודי".

חטיפת הנערים - סיקור מלא:

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv