בישיבת "מקור חיים" שבה למדו שניים מהחטופים מנסים לשוב לשגרה

יומיים וחצי לאחר חטיפת שלושת הנערים באזור חברון, מנסים חבריהם לישיבה לשוב לשגרה. במקביל לעדכונים הבלתי פוסקים על אודות נסיבות חטיפתם והחיפושים אחריהם, מקיימים התלמידים ואנשי הסגל תפילות מיוחדות לשלומם. לצד החשש לגורלם, משתדלים מכריהם לשמור על אופטימיות זהירה וקוראים לציבור לשאת תפילה לשלומם

בישיבת "מקור חיים" שבכפר עציון, שם לומדים גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל בני ה-16 - שניים משלושת הנערים שנחטפו בליל חמישי האחרון סמוך לחברון, מנסים הבוקר (א') להתמודד עם עננת אי הוודאות שמרחפת מעל גורלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז ההודעה על היעלמותם, מנסים חבריהם של נפתלי וגיל-עד שאער לעדכן אחד את השני בכל פרט מידע חדש על אודות חטיפתם. "אנחנו מתעדכנים באופן שוטף מאז שעות הבוקר של יום שישי", סיפר לחדשות 2 Online אחר מחבריהם לישיבה. "כמה מאתנו אפילו עברו תחקורים ביטחוניים במהלך השבת, בניסיון לסייע למערכת הביטחון במשימת החיפוש אחריהם".

כללי נסיעה בטרמפים התלויים בישיבה (יוסי זילברמן)

על רקע הדיווחים כי השלושה נחטפו בעת שעצרו טרמפים, מדגישים הבוקר בישיבה כי נוהלי הבטיחות בנושא מחודדים כל העת. תזכורות לכך עדיין ניתן לראות על לוחות המודעות שברחבי מתחם הישיבה, הכוללים ההנחיות בנושא.

בישיבה עורכים היום תפילות מיוחדות לשלומם של השלושה. הבוקר הגיעו אל בית המדרש בישיבה עשרות מתושבי כפר עציון ואישים נוספים שביקשו לחזק את התלמידים ואת משפחות החטופים. "כל תושבי המועצה מתפללים לשלומם", אמר לחדשות 2 Online ראש מועצת קריית ארבע, מלאכי לווינגר. "אנחנו נמצאים בקשר רציף עם גורמי הביטחון וכולנו תקווה שהצעירים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

גם רב הישיבה, דב זינגר, השתדל הבוקר להישמע אופטימי כשפנה לכתבים במקום ואמר כי הוא מקווה שהם יגיעו גם למסיבת העיתונאים שבה יתבשרו בשורות טובות.

היום: תפילת ענק בחינוך הדתי

בצל האירוע, תיערך בישיבת "מקור חיים" בשעה 11:30 עצרת תפילה המונית בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, הנהלת החינוך הממלכתי דתי בישראל וכ-300 אלף תלמידים ממוסדותיו. בתוך כך, הורה מנהל החינוך הדתי על הפסקת לימודים בת שעה בכ-700 בתי ספר וגנים לצורך תפילה מיוחדת לשלום הנערים.

"בשעה קשה זו ליבנו עם המשפחות היקרות, וכולנו עומדים בתפילה לשחרורם והצלחתם של נפתלי, גלעד ואייל תלמידינו - ילדינו היקרים", אמר ראש מנהל החינוך הדתי, ד"ר אברהם ליפשיץ. "אנו קוראים לכולם להצטרף היום לתפילתם של תינוקות של בית רבן." ואל כביר לא ימאס תפילת רבים"

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"