אחד החטופים כתב בפייסבוק ב-2011: "לא לאבד תקווה, להחזיר את שליט"

בהתייחסו לחטיפת גלעד שליט כתב אייל יפרח בשנת 2011 כי אסור לאבד תקווה – וקרא להחזיר את החייל כשהוא בריא ושלם. "חמש שנים גלעד לא יודע מה הרוע שיבוא עליו מחר", הוא כתב בסטטוס שהפך למשותף ברשת בעקבות חטיפתו שלו. אחת מחברותיו הגיבה: "שזה לא ייקח הרבה זמן"

אייל יפרח בן 19 מאלעד

"לא מאבדים תקווה! ובכל יום מתפללים לאלוקים שיחזיר אותו הביתה בריא ושלם!". כך כתב בפייסבוק, בהתייחסו לחטיפת החייל גלעד שליט, אייל יפרח (19) מאלעד, שנחטף בידי פעילי טרור יחד עם שני הנערים גיל-עד שאער בן 16 מהיישוב טלמון ונפתלי פרנקל בן 16, מנוף איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפוסט שהועלה בשמונה באוגוסט 2011 והפך למשותף מאז היעלמו, הוא כותב על החשיבות בהחזרת חטופים. "יש כאלה שנוסעים לאילת ורושמים: 'יאללה איללת חמישה ימים', יש כאלה שרושמים 'יאללה איטליה עשרה ימים'. אבל תחשבו רגע!!! מה גלעד שליט היה צריך לרשום??שבוי? לא יודע מתי חוזר הביתה?".

בהמשך הוא כותב: "חברה! ג-ל-ע-ד-ש-ל-י-ט עדיין חיי!!!!!!!!!! לא מאבדים תקווה! ובכל יום מתפללים לאלוקים שיחזיר אותו הביתה בריא ושלם!!". בפוסט נוסף הוא כתב: חמש שנים גלעד לא חיבק את אמא. חמש שנים גלעד לא שמע את אבא. חמש שנים גלעד לא קרא ספר.חמש שנים לא הריח פרח.חמש שנים גלעד לא צחק. חמש שנים גלעד לא יודע מה הרוע שיבוא עליו מחר".

הפוסט של אייל יפרח

"רק שאצלך זה לא ייקח יותר מדי זמן"

למרות שהפוסט הועלה לפני מספר שנים, כמה מחבריו לפייסבוק הגיבו עליו ביומיים האחרונים. "מי היה מאמין שיבוא יום והסטטוס הזה יקבל משמעות כזאת כואבת", כתבה אחת מהם. אחר הוסיף: "רק שאצלך נעשה הכל כדי שזה לא יקח יותר מדי זמן.. מחכים לך!".

"אנחנו עוקבים ויודעים מה עובר על המשפחות", סיפר אתמול לחדשות 2 Online נועם שליט, שהוביל יחד עם משפחתו את המאבק לשחרור בנו גלעד משבי חמאס. "קשה לנו וכולנו מקווים שזה יסתיים בשלום", אמר וסיפר שגם בנו גלעד שומע ועוקב אחרי האירועים.

 

החיפושים הלילה (AP)

מבצע מעצרים רחב היקף (AP)

חיפושים בחברון (רויטרס)

מבצע מעצרים רחב היקף

בינתיים, במערכת הביטחון עושים כל מאמץ על מנת להשיב את שלושת הנעדרים: נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח. הבוקר נכנס ליומו השלישי בהשתתפות אלפי חיילים ושוטרים. במהלך הלילה והבוקר נעצרו יותר מ-80 בני אדם באחד ממבצעי המעצרים הגדולים ביותר שביצע צה"ל בשנים האחרונות.

גורמים בצה"ל אומרים כי העובדה שמרבית העצורים הם אנשי חמאס אינה מעידה בהכרח כי חמאס עומד מאחורי החטיפה. עוד נמסר כי הנחת העבודה של הכוחות בשטח היא כי שלושת החטופים בחיים.

 

 

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"