קמפיין להשבת החטופים: הידוענים מתגייסים

קמפיין רשת הקורא להשבתם של שלושת הנערים החטופים הפך עד מהרה לזירת התגוששות בין ישראלים לפעילים פרו פלסטינים. כעת מתגייסים ידוענים ישראלים בניסיון לתת רוח גבית לקמפיין. בין התומכים: הדוגמנית נטלי דדון והזמר שי גבסו. כך זה נראה

דדון בעמוד האינסטגרם שלה (אינטסגרם)

הקמפיין הישראלי ברשת לשחרור שלושת הנערים החטופים - תחת הכותרת bringbackourboys# - הפך עד מהרה למאבק ישראלי-פלסטיני על גבי הרשתות החברתיות. בניסיון להשיב את הקמפיין למטרתו המקורית התגייסו מפורסמים בישראל למאבק והעלו את תמונותיהם לרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעילים פרו פלסטינים רבים העלו ביממה האחרונה תמונות קשות, לכאורה מפעילות צה"ל בשטחים, וכן תמונות זוועה של נפגעים באירועים שונים. התמונות הועלו גם הן תחת ההאשטאג #bringbackourboys (השיבו את בנינו), וזאת על מנת להסיט את השיח ולקדם את התמונות הללו בחיפוש אחר תגית הקמפיין.

קמפיין הרשת צובר תאוצה

הדוגמנית נטלי דדון הייתה בין המפורסמים הראשונים שהחליטו לנסות להיאבק בתופעה על ידי העלאת תמונות בחשבון האינסטגרם הפופולרי שלה. "פתאום, בין שלל הנופים שמזכירים גן עדן, קיבלתי סטירה כואבת שהחזירה אותי למציאות והזכירה לי שאני ישראלית", כתבה דדון, שהפצירה בחבריה להירתם גם הם למאבק. עד כה זכתה תמונותיה לאלפי לייקים.

"3 ילדים תמימים נחטפו בעודם עושים את דרכם הביתה", המשיכה. "החטיפה נעשתה על ידי מרצחים שמוכיחים כל פעם מחדש שאין עם מי לדבר, ושהשלום שאנו מייחלים אליו עוד רחוק מאוד. לבי ותפילותיי עם המשפחות ומתפללת לחזרתם במהרה. אמן". בתמונה שהעלתה דדון מופיע הכיתוב: Peace partner? Prove it!!! (פרטנרים לשלום? הוכיחו זאת).

גם היא מתגייסת. אור דניאל (אינסטגרם)

גם הדוגמנית ויוצאת הריאליטי "האח הגדול", אור דניאל, התגייסה למאבק כשהעלתה תמונה דומה. "קשה לדעת ולהבין שאנחנו שוב בתוך האסון הבלתי נתפס הזה שקורע לכולנו את הלב!", כתבה דניאל, שקיבלה יותר מ-6,000 לייקים. "אמן ולסיפור הזה יהיה סוף טוב, כמו ספרים. הטובים תמיד מנצחים בסוף, לא? ואמן והמדינה שלנו סוף סוף תדע קצת שקט".

לוקח חלק בקמפיין. שי גבסו (אינסטגרם)

הזמר שי גבסו נרתם גם הוא לקמפיין להשבת הנערים, כשהעלה לחשבון האינסטגרם שלו תמונה ובה התיוג המדובר שנכתב על אצבעותיו. לכך הוסיף גבסו גם את התגית #peace.

הצטרף למאבק. סינגולדה (אינסטגרם)

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

החיפושים החלו באיחור של שעות

רה"מ: "הנערים נחטפו ע"י ארגון טרור"

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"