חטיפת הנערים: השתלשלות האירועים

רק לפני יומיים ישראל חייתה בשגרה, אבל היעלמות שלושת הנערים: אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל, שאותה הגדיר רה"מ חטיפה, הביאה להפעלת כל כוחות הביטחון, שעדיין מחפשים אחר ה-3. הכל החל בחמישי בעשר בערב, אז נעלמו הנערים, והחל מיום שישי בערב הפך מבצע החיפוש הנרחב אחריהם לנושא שמעסיק את כל המדינה

הדרמה המתחוללת באזור יהודה ושומרון, ולמעשה בכל רחבי הארץ, בשתי היממות האחרונות החלה ביום חמישי בעשר בערב, כשיצאו שלושת הנערים הנעדרים מהישיבה לעבר ביתם. אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל עלו או הוכנסו, ככל הנראה, לרכב בצומת אלון-שבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

בלילה שבין חמישי לשישי נפרסו כוחות נרחבים בפאתי חברון, ובשישי לפנות בוקר אותר באזור רכב שרוף. הרכב נלקח לחקירה בכדי לבדוק אם הוא קשור להיעלמותם של שלושת הנערים. בבוקרו של יום שישי החלו להתפשט השמועות, אך בשעה חמש בערב הודיע דובר צה"ל החשש לחטיפה באופן רשמי.

כעבור זמן קצר כינס ראש הממשלה נתניהו הערכת מצב בקריה, ובשעות הלילה החל מבצע מעצרים נרחב באזור חברון. הבוקר, קיים ראש הממשלה התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל וראש השב"כ, ובשעות הצהריים הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הנערים הנעדרים.

מאות חיילים פועלים בשטח (פלאש 90)

היום הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הנערים, שנעדרים מאז ליל חמישי וקיים חשש ממשי כי נחטפו אחרי שעלו לטרמפ סמוך לישיבה "מקור חיים" בגוש עציון. הנערים הם: נפתלי פרנקל, בן 16 מהישוב נוף איילון, גיל-עד שאער, בן 16 מהיישוב טלמון ואייל יפרח, בן 19 מאלעד.

נפתלי וגיל-עד למדו ביחד בישיבת "מקור חיים". שלשום הם עוד היו שם עד שעה מאוחרת. נפתלי הוא השני מבין 7 אחים. הוא לא גר בבית, ולכן המשפחה לא ידעה על דבר עד שהגיעה השיחה מכוחות הביטחון. אייל יפרח הוא הבן הבכור בין 6 אחים, תלמיד הישיבה הגבוהה "שבי חברון".

כבר בשעות הבוקר אתמול, הופץ מסרון לכל התושבים בטלמון בניסיון להבין האם גיל-עד שער ישן אצל אחת המשפחות. לגיל-עד מחכות בבית עוד 5 אחיות. לכל אורך היום התקיימו שם תפילות, וההורים הסתגרו בביתם. מחוץ לבית המשפחה התקבצו אתמול עשרות תומכים. כל אחד ביקש להציע נחמה ולהתפלל עבורם.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

אייל, נפתלי וגיל-עד נעדרים: "מתפללים לשלומם"

שר הביטחון: "הנחת העבודה היא שהנערים בחיים"

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"