דיסקין: "שחרור אסירים מעודד פיגועי חטיפה"

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין טוען כי שחרור אסירים ביטחוניים מתסיס את השטח ומעודד חטיפות נוספות. "עדיף שנחשוב על הפסקת שחרור מחבלים בעבור חיילים חטופים, או שחרור מחבלים במקום הקפאת הבניה בהתנחלויות במהלך השיחות עם הפלסטינים, שהיא היא המעודדת העיקרית של פיגועי חטיפה נוספים", כתב בעמוד הפייסבוק שלו

יובל דיסקין, ארכיון (חדשות 2)

בצל משבר הנערים הנעדרים, שלפי החשד נחטפו, מאשים ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין את מדיניות ממשלת נתניהו בהתפתחויות האחרונות. דיסקין כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי שחרור מחבלים במקום הקפאת בנייה בהתנחלויות במהלך המשא ומתן עם הפלסטינים מעודד פיגועי חטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

"עדיף שנחשוב על הפסקת שחרור מחבלים בעבור חיילים חטופים, או שחרור מחבלים במקום הקפאת הבניה בהתנחלויות במהלך השיחות עם הפלסטינים, שהיא היא המעודדת העיקרית של פיגועי חטיפה נוספים!", כתב דיסקין.

הוא מתח ביקורת על הקריאות הנשמעות להפעיל כוח נגד הרשות הפלסטינית. "אני קורא מומחים הממליצים להפעיל כוח כנגד אבו מאזן ובכלל נגד הפלסטינים וכך הבעיות ייפתרו להן, איני מקבל את זה", כתב דיסקין. "צריך למצוא את הנערים הנעדרים/חטופים, וצריך להתאחד בתחושת שותפות הגורל ובדאגה לנערים ובמאמצים לאתרם ולהחזירם למשפחותיהם. אבל, האמירות על עוד כוח כאילו לא הפעלנו ואיננו מפעילים כוח בשוטף, מי כמוני שהיה שם כל כך הרבה שנים יעיד על כך".

ראש השב"כ לשעבר הויסף כי "44 ניסיונות שסוכלו בשנתיים האחרונות (לחטיפה) מדברים בעד עצמם. אז בלי פופוליזם זול של 'בואו נפעיל עוד כוח והבעיה תיפתר'. המדיניות זו הבעיה העיקרית, במצב הנוכחי, וכאן לממשלה ולמחוקקים יש מה לעשות".

דיסקין ביום הזיכרון: "הגורם המרכזי לפרוץ האינתיפאדה היה שחרור אסירים"

זו אינה הפעם הראשונה בה יובל דיסקין תוקף את מדיניות ממשלת נתניהו לשחרור אסירים. בראיון שהעניק לחדשות 2 בערב יום הזיכרון אמר דיסקין כי שחרור המחבלים האיץ את פרוץ האינתיפאדה הראשונה.

שחרור אסירים בעת המו"מ המדיני, 2013 (רויטרס)

"זה לא רק עניין של סחיטה לטרור, זה גם מעודד את הפיגועים הבאים. כך לא מבינים שיש מחיר לטרור. האנשים שיוצאים מבתי הכלא אחרי תקופות מאסר עוברים שם הדרכות ואינדוקטרינציה לטרור. הם זוכים לכבוד כשהם חוזרים לשטח והופכים למנהיגי טרור. זה לא תהליך שקורה ביום או יומיים, לפעמים לוקח שנה או שנתיים עד שהם בונים את החיים מחדש וחוזרים לפעילות - ואז רואים את המעורבות שלהם בטרור בשטח".