שר הביטחון: "הנחת העבודה - הנערים בחיים"

אחרי גל המעצרים והקפצת הכוחות לאזור, הגיע שר הביטחון לשטח והתייצב לראשונה מאז האירוע מול המצלמות. "אנחנו נמצאים בעיצומו של מאמץ מודיעיני-ביטחוני לחילוץ הנערים", הצהיר יעלון והודה: "זה אירוע שעבר לנו מתחת למכ"ם"

"לא נשקוט עד שנשחרר את הנערים, מניחים שהם בחיים": שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, התייחס היום (שבת) לראשונה להיעדרות שלושת הנערים ואמר כי הנחת העבודה של מערכת הביטחון היא כי השלושה הנם בחיים - וכי החיפושים אחריהם נמשכים במלוא המרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה שהמאמץ הזה יביא אותנו כמה שיותר מהר אל הנעדרים כדי לחלצם בחיים", אמר יעלון, "הנחת העבודה שלנו היא שהם חיים - כל עוד אנחנו לא יודעים אחרת". שר הביטחון הביע תקווה שהמאמץ "יביא אותנו כמה שיותר מהר אל הנעדרים כדי לחלצם בחיים".

אחד המעצרים שהתנהלו באזור, היום (AP)


לדברי יעלון, "אנו נמצאים בעיצומו של מאמץ מודיעיני ומבצעי. לא מעט כוחות הוקפצו הנה לגזרת יו"ש, בדגש על אזור חברון. הכוחות מבצעים סריקות ומעצרים, חלקם בוצעו במהלך הלילה. כל המערכת הביטחונית בקשר הדוק, ראש הממשלה מבצע הערכות מצב באופן ישיר או בשיחות ועידה. המאמץ הוא של כל זרועות הביטחון במאמץ להביא לחילוץ הנערים הנעדרים מוקדם ככל האפשר".

גל מעצרים במהלך הלילה (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)


שר הביטחון הוסיף כי ב-2013 סוכלו למעלה מ-30 ניסיונות חטיפה וכי במהלך השנה הנוכחית סוכלו 14 פעולות כאלה: "כנראה שהאירוע הזה עבר לנו מתחת למכ"ם, אבל לא נשקוט עד שנשחרר את הנערים - ועד שלא נשים את היד על המחבלים שאחראים לפעולה הזו".

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת החטיפה

מוקדם יותר היום, מסר גורם ביטחוני בכיר כי חלה התפתחות בחקירת החטיפה לכאורה של שלושת הנערים. במקביל, הורה הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לחטיבת הצנחנים להגיע לאזור יהודה ושומרון ולהיכנס לפעילות.

המצוד נמשך (דובר צה"ל)

גנץ קיים מוקדם יותר בשטח הערכת מצב וראש הממשלה בנימין נתניהו קיים התייעצויות ביטחוניות נוספות בטלפון עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, השר לביטחון פנים וראש השב"כ. הוא צפוי להגיע הערב לקריה שם יקיים הערכת מצב ובשעה 21:00 יכנס את הקבינט. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון קיים הערכת מצב בחטמ"ר יהודה.

המבצע לאיתור שלושת בני הישיבה הנעדרים נמשך בשעות הלילה והבוקר, במסגרתו לכדו כוחות הביטחון 16 פעילים בחברון ובכפרים שסביב לה - בעיקר בכפר דורה, בחשד למעורבות באירוע.

החיפושים התרחבו גם מעבר לאזור חברון

בין העצורים גם שני אסירים ביטחוניים ששוחררו באחת העסקאות האחרונות, ושבודקים קשר אפשרי שלהם לאירוע. כוחות צה"ל באזור פועלים ללקט נתוני מודיעין, פורצים לבתים של פלסטינים בחברון ובכפרים באזור ומתשאלים תושבים.

"מניחים שהנעדרים בחיים". יעלון (חדשות 2)

בנוסף, נעשה ניסיון להשיג תיעוד של מצלמות האבטחה בעיר, על מנת לדלות מידע על המכונית שנמצאה שרופה, בה על פי אחד התסריטים, ייתכן והובלו הנערים שנחטפו. כוחות צבא ומשטרה פרושים בצירים המרכזיים בחברון וסביב לה וממשיכים במאמצי החיפושים, שמתרחבים גם אל מעבר לנפת חברון, לאזורים נוספים ביהודה ושומרון.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"