אובמה הזמין לחגיגת החיסול, בוש דחה בנימוס

בגראונד זירו יציינו מחר באירוע רשמי חגיגי את חיסולו של אוסאמה בן לאדן, אבל בין המשתתפים הרבים שצפויים להגיע לא יהיה נשיא ארצות הברית לשעבר, שהפיגוע ב-11 בספטמבר התרחש בתקופת שלטונו. בוש הסביר: "רוצה לחיות מחוץ לאור הזרקורים"

תודה, אבל לא תודה. בוש ואובמה (AP)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה יזכה מחר להרבה כבוד בטקס רשמי שייערך לרגל חיסולו של אוסאמה בן לאדן במקום שבו עמדו מגדלי התאומים בניו יורק. כאות הערכה לקודמו בתפקיד, שהפיגוע ב-11 בספטמבר התרחש במהלך כהונתו, הזמין אובמה את ג'ורג' וו. בוש לקחת חלק באירוע – אולם האחרון העדיף לדחות זאת בנימוס.

"הוא העריך מאוד את ההזמנה, אבל קיבל החלטה אחרי שפרש מהנשיאות לחיות את חייו מחוץ לאור הזרקורים", הסביר דוברו של בוש, דיוויד שרזר. "למרות זאת, חשוב להדגיש כי הנשיא לשעבר, יחד עם כל האמריקנים, חוגג את הישגי המבצע שהם ניצחון חשוב במלחמה בטרור".

מי שכן חוגגת באופן פומבי את חיסולו של בן לאדן היא הגברת הראשונה של ארצות הברית, מישל אובמה, שכבר הדגימה לתלמידי בית ספר בוושינגטון שמחה אמיתית מהי. אובמה, שמובילה פרויקט חינוכי לעידוד הכושר והתזונה הנכונה בקרב ילדים ובני נוער, פצחה מול הצעירים בריקוד לצלילי שיר של הזמרת ביונסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת