בן לאדן חוסל עם בנו: "זה בונוס אמיתי"

חמזה בן לאדן בן ה-18 נהרג גם הוא בפשיטת הקומנדו האמריקני על ביתו של המבוקש מס' 1 בעולם. הוא התעתד לרשת את אביו בהנהגת אל-קעידה, אבל בינתיים הספיק לצבור לעצמו רקורד טרוריסטי, כשהיה מעורב בהתנקשות בבנזיר בהוטו. גורם בטחוני בבריטניה: "זה בונוס אמיתי". ראש ה-CIA: "אין ספק שנפרסם את תמונת הגופה"

בפשיטה על ביתו של אוסאמה בן לאדן בפרברי איסלמבאד נהרג לא רק הטרוריסט שהיה עד שלשום המבוקש מספר אחת בעולם, אלא גם בנו – חמזה בן לאדן – שכונה "היורש" והתעתד לקחת בבוא היום לידיו את מושכות הנהגת ארגון הטרור אל-קעידה.

הערכות אנשי המודיעין על כך שחמזה, בן 18 במותו, צפוי להנהיג בעתיד את ארגון הטרור של אביו, התחזקו אחרי שבן לאדן הבן היה מעורב ברצח ראש ממשלת פקיסטן לשעבר, בנזיר בהוטו, ב-2007.

חמזה בן לאדן תועד לצד אביו כשהיה ילד בן 8 בלבד, כשרובה קלצ'ניקוב בידיו, באחת הקלטות שפרסם הטרוריסט ב-2001. "היינו מאושרים גם אם היינו לוכדים רק את אותו", אמר אמש גורם ביטחוני בכיר בבריטניה. "העובדה שבן לאדן ובנו חוסלו יחד היא בונוס אמיתי".
 
הבת אמרה לחוקרים: "ראיתי איך יורים באבא"

דובר הבית הלבן ג'יי קרני ערך אמש (שעון ישראל) תדרוך מיוחד ובו חשף פרטים נוספים ממבצע החיסול של בן לאדן. קרני סיפר כי מנהיג אל-קעידה לא היה חמוש כאשר הכוחות האמריקנים המיוחדים פרצו למתחם בו הוא מתגורר.

גם בתו הצעירה של אוסאמה בן לאדן הייתה בביתו בזמן שחוסל על ידי כוח הקומנדו האמריקני. לחוקרים הפקיסטניים שעמם שוחחה אחרי החיסול, סיפרה כי הייתה עדה לקרב שבסופו נורה אביה למוות. בכיר ביטחון פקיסטני סיפר כי הנערה, בת 12-14, הייתה בבית יחד עם שמונה או תשעה ילדים נוספים בזמן הפשיטה, וכן 2 או 3 מנשותיו של בן לאדן - שאחת מהן אף נורתה ונפצעה ברגלה.

מקור ביטחוני בפקיסטן מסר היום לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, כי  5 מבני משפחת בן לאדן נמצאים כעת "בידיים בטוחות", זאת אחרי שאמש הודיע משרד החוץ הפקיסטני שכמה בני משפחה ובהם גם פצועים מהפעולה - נעצרו על ידי כוחות הביטחון המקומיים.

ראש ה-CIA: "אין ספק שתמונת הגופה תפורסם"

בינתיים, הממשל בארה"ב ממשיך להתלבט אם לפרסם את תמונת גופתו המרוטשת של בן לאדן. ראש ה-CIA, לאון פאנטה, אמר הלילה בראיון אין לו ספק כי תמונתו של בן לאדן "תפורסם בסופו של דבר".

"ברור שיש התלבטויות על השאלה מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת", אמר פאנטה, "אך אני לא חושב שיש ספק בכך שהתמונה תוצג לציבור בסופו של דבר". ברשות הממשל לפחות 3 תמונות של גופתו של בן לאדן, אולם התמונה הטובה יותר - בה אפשר לזהות את בן לאדן - היא גם הקשה ביותר לצפייה, בה נראה בבירור החור שיצר הקליע מעל עינו השמאלית של הטרוריסט.

אתמול ערך דובר הבית הלבן ג'יי קרני תדרוך מיוחד ובו חשף פרטים נוספים ממבצע החיסול המוצלח של אוסאמה בן לאדן. קרני סיפר כי מנהיג אל קאעידה לא היה חמוש כאשר הכוחות האמריקנים המיוחדים פרצו למתחם בו הוא מתגורר, אך הדגיש כי בן לאדן "גילה התנגדות לפני שהוא נורה". דובר הבית הלבן הדגיש עוד כי לחיסול לא תהיה השפעה על לוח הזמנים המתוכנן של האמריקנים לגבי יציאה מאפגניסטן.

בנוסף התייחס קרני לשאלת פרסום ההוכחות לכך שהטרוריסט אכן נהרג ואמר כי טרם הוחלט אם לחשוף את התמונות מקבורתו כיוון שמדובר בחומרים ש"עלולים להיות נפיצים" - זאת בניגוד למקורות אחרים בבית הלבן שסיפרו כי הנשיא אובמה מתכוון לפרסם את הצילומים כדי למנוע סימני שאלה. לדבריהם, מדובר בפרסום אחת התמונות, לפחות, צילום קשה לצפייה בו רואים כדור שחדר לראשו של מנהיג אל קאעידה מעל עינו השמאלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק