צפו: תיעוד חדש מביתו של אוסמה בן לאדן

סרטון חדש חושף את ההרס שנותר לאחר קרב הפנים מול פנים שערך בן לאדן מול מחסליו. בארה"ב אומרים כי ייתכן ותמונה מקבורתו של המבוקש מספר 1 לשעבר תתפרסם עוד היום. בטליבאן טוענים: אין מספיק הוכחות שהוא נהרג

שברי רהיטים, לכלוך וזוהמה בכל מקום וכתמי דם יבשים, כך נראה הבית שבו חוסל אוסמה בין לאדן בתיעוד חדש שעלה היום לאינטרנט. מדובר בתיעוד לא מאומת, אך מהתמונות ניתן לזהות כי אכן מדובר בביתו של רב-המחבלים, מנהיג ארגון אל קאעידה.

בפקיסטן מדווחים הערב כי שירותי הביטחון המקומיים עצרו את בני משפחתו של בן לאדן, שהיו יחד עימו בבית בעת מבצע החיסול. על פי הדיווח, הממשל בפקיסטן לא מתכוון להסגיר את העצורים לידי ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, השמחה באמריקה נמשכת גם יום אחרי המבצע הדרמטי ובמקביל לדריכות ולחשש שם מפני פיגועי נקמה – משגרים בוושינגטון מסר מאיים לאנשי אל-קאעידה.

ג'ו ברנאן, יועצו הבכיר למלחמה בטרור של הנשיא אובמה, אמר היום כי חיסולו של בן לאדן היה עבור אל-קעאידה "מכה קשה" ואיים כי "ארה"ב מתכוונת לנסות ולנצל את המצב שנוצר כעת כדי להבטיח שנוכל להשמיד את הארגון".

בריאיון שהעניק לרשת NBC האמריקנית, אמר ברנאן כי "ארה"ב נחושה להכות את אל-קעאידה מכת מוות, מה שאנו מעריכים שאנו מסוגלים לעשות. מותו של בן לאדן פגע באופן מהותי ביכולת הארגון לפעול בתוך פקיסטן וגם מחוץ לגבולותיה".

בנוסף, בשעות האחרונות מתגברות ההערכות כי בממשל האמריקני יפיצו בקרוב מאוד את תמונות גופתו של בן לאדן, כדי להסיר כל ספק באשר לכך שאכן נלכד ונהרג. במקביל אומרים אנשי טליבאן כי לא הוצגו הוכחות מספקות לכך שהטרוריסט מת.