חמאס מגנה חיסול בן לאדן: "הוא שאהיד"

ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה מגנה היום את חיסול בן לאדן ואומר כי מדובר בהוצאה להורג לא חוקית של "לוחם חופש", כלשונו. אנשי טליבאן מאיימים להתנקש בחיי ראש ממשלת פקיסטן ובחייהם של חיילים אמריקניים במדינה

בחמאס מגנים בחריפות את חיסולו של המבוקש מספר 1 אוסמה בן לאדן וטוענים כי מדובר בהוצאה להורג לא חוקית של "לוחם חופש".

בהודעת ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה, הדגיש בכיר החמאס כי החיסול הזה הוא "התנקשות בשאהיד": "ההתנקשות היא המשך המדיניות האמריקנית של דיכוי ושפיכות דמים של ערבים ומוסלמים".

אנשי הטליבאן הבטיחו להתנקש בחייהם של ראש הממשלה הפקיסטני וחיילים אמריקנים המשרתים באזור בו חוסל בן לאדן כנקמה על החיסול.

סערה בעולם הערבי בעקבות חיסול בן לאדן

כלי התקשורת הערביים פתחו מאז פרסום הידיעה הרשמית על מותו של הטרוריסט מספר אחת במתכונת שידורים בגל הפתוח, כשבמוקד הסיקור - אישיותו של בן לאדן, מבצע החיסול ותמונות השמחה מארצות הברית.

רשת "אל-ג'זירה" הקטרית, שהייתה ל"שופר" של בן לאדן בפרט ושל ארגון אל-קעידה בכלל בעשר השנים האחרונות, מאז פיגועי ה-11 בספטמבר, שידרה הבוקר כתבה מיוחדת שעסקה בפרטים הראשוניים על מבצע החיסול - משלב איסוף המודיעין ועד מותו של בן לאדן. הרשת המתחרה, "אל-ערביה", הממומנת על ידי אלי הון סעודים ואשר משדרת מן המפרץ, הסיקור היה אוהד יותר למבצע החיסול, בדגש על הברכות ברחבי העולם על מותו של בן לאדן.

חשש בעולם הערבי מפיגוע נקמה

באתרי האינטרנט המזוהים עם ארגוני ג'יהאד עולמי המסונפים ל"אל-קעידה" פורסמו הודעות המכירות במותו של בן לאדן, שכונה באתרים רבים "גיבור", "מוביל הדרך" ו"המפקד". במספר אתרים אף כתבו מספר גולשים כי הגיעה העת לנקום את מותו.

במדינות ערביות רבות קיבלו את דבר הידיעה על מותו של בן לאדן בחשש, בשל הידיעה שתאים רבים של ארגון "אל-קעידה" כבר פועלים בשטחן - תחת "הנחיה רוחנית" בלבד של "ארגון האם", ואשר פועלים כבר זמן רב באופן עצמאי. כעת חוששים בעולם הערבי כי גרורותיו של אל-קעידה ינקמו את מותו בפגיעה בחפים מפשע.