אביו של ההרוג באסון התאומים: "צדק מאוחר"

דב שפי איבד את בנו חגי ז"ל לפני כמעט עשור באסון במגדלי התאומים במנהטן, פעולת הטרור שהביאה את אוסאמה בן לאדן לראש רשימת המבוקשים. היום הוא מסרב להשתתף ב"חגיגה", לדבריו, סביב החיסול. "זה צדק באיחור של 11-12 שנה, היו יכולים לשים יד על האנשים האלה", אמר לרשת ב'

ההודעה על חיסולו של אוסאמה בן לאדן תפסה את דב שפי בשעת בוקר מוקדמת, בדרכו לשיעור התעמלות שבועי. עם תחילת נאומו של הנשיא אובמה בנושא, סובב שפי את רכבו לכיוון בית העלמין ביהוד, שם טמון בנו, חגי ז"ל, שנהרג באסון התאומים.

"מערכת הריגושים שלי התחילה לפעול בצורה מאוד קשה", אמר הבוקר שפי בתכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב', שהועברה בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. "יש סגירת מעגל, יחד עם כעס רב. אולי אנשים יתפלאו אבל יש כעס".

שפי הוסיף, "הצדק נעשה 11 שנים מאוחר מדי. אנחנו עומדים לציין את העשור למותם של קורבנות המבצע האדיר הזה אחד מהפשעים נגד האנושות. זה צדק מאוחר, של אנשים שהיו צריכים לנקוט באמצעים הנכונים במועד הנכון. וזה היה לפני 11 ו-12 שנים, אנשים התרוצצו כמו עכברים על אדמת ארה"ב והרשויות יכלו להניח על האנשים האלה יד עם קצת מאמץ, ולאתר אותם קודם".

"איזו סיבה יש לחגוג?"

"איפה הם היו 10 שנים? קיבלנו הבטחה מהנשיא בוש שינקטו בכל האמצעים. מעצמה כזו לא יכלה לעשות זאת קודם? אילו הייתי כרגע בשליחות בארה"ב, כפי שהייתי בעבר, לא הייתי מצטרף למעגל החוגגים. איזו סיבה יש למסיבה?".

שפי תהה, "צריך לחגוג את הוצאתו להורג של פושע המלחמה שלא ידע לאבחן בין מטרה לגיטימית ומטרה אסורה? בין מטרה שבה נמצאים אלפי אזרחים לבין אלפי אזרחים? על זה שנכדיי, בניו של חגי בני 15 ו-13 כיום, מגיל 5 ו-3 לא היה להם אבא?".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק