כך העולם הערבי מגיב לחיסולו של בן לאדן

גם רשתות הטלוויזיה הערביות מדווחות בשידורים ישירים על מותו של הטרוריסט מספר 1 בעולם - אוסאמה בן לאדן. מהסיקור עולה כי התגובות בעולם הערבי אינן חד משמעיות: בעוד שברשת אל ג'זירה בחרו להתמקד בפרטי החיסול, ברשת אל-ערביה הסעודית בחרו להתמקד בתמונות החגיגות מארה"ב

סערה בעולם הערבי בעקבות חיסולו לפנות בוקר של מנהיג ארגון אל-קעידה אוסמה בן לאדן. כלי התקשורת הערביים פתחו מאז פרסום הידיעה הרשמית על מותו של הטרוריסט מספר אחת במתכונת שידורים בגל הפתוח, כשבמוקד הסיקור - אישיותו של בן לאדן, מבצע החיסול ותמונות השמחה מארצות הברית.

רשת "אל-ג'זירה" הקטרית, שהייתה ל"שופר" של בן לאדן בפרט ושל ארגון אל-קעידה בכלל בעשר השנים האחרונות, מאז פיגועי ה-11 בספטמבר, שידרה הבוקר כתבה מיוחדת שעסקה בפרטים הראשוניים על מבצע החיסול - משלב איסוף המודיעין ועד מותו של בן לאדן. הרשת המתחרה, "אל-ערביה", הממומנת על ידי אלי הון סעודים ואשר משדרת מן המפרץ, הסיקור היה אוהד יותר למבצע החיסול, בדגש על הברכות ברחבי העולם על מותו של בן לאדן.

חשש בעולם הערבי מפיגוע נקמה

באתרי האינטרנט המזוהים עם ארגוני ג'יהאד עולמי המסונפים ל"אל-קעידה" פורסמו הודעות המכירות במותו של בן לאדן, שכונה באתרים רבים "גיבור", "מוביל הדרך" ו"המפקד". במספר אתרים אף כתבו מספר גולשים כי הגיעה העת לנקום את מותו.

במדינות ערביות רבות קיבלו את דבר הידיעה על מותו של בן לאדן בחשש, בשל הידיעה שתאים רבים של ארגון "אל-קעידה" כבר פועלים בשטחן - תחת "הנחיה רוחנית" בלבד של "ארגון האם", ואשר פועלים כבר זמן רב באופן עצמאי. כעת חוששים בעולם הערבי כי גרורותיו של אל-קעידה ינקמו את מותו בפגיעה בחפים מפשע.