צפו: כך "משתפצות" תלמידות ישראל לקראת 1 בספטמבר

היום הראשון של שנת הלימודים החדשה מתקרב, וחלק מהתלמידות בישראל נמצאות כבר בעיצומו של תהליך שדרוג המראה החיצוני שלהן כדי להפתיע את החברים לספסל הלימודים. מניתוחי אף, דרך שיזוף בהתזה ועד פירסינגים והחלקת שיער - כך נראה המרוץ לקראת השנה החדשה

1 בספטמבר מתקרב בצעדי ענק וההכנות לשנת הלימודים של בר אביב, נערה בת 15 מתל אביב, כבר בעיצומן. "כיף לחזור לבית הספר כשאת במיטבך", הסבירה בצחוק - בעודה עוברת טיפול שיזוף מלאכותי במכון מיוחד. "אימא הבטיחה לנו שנחזור לבית הספר שזופות כי לא היה לנו זמן בחופש להשתזף".

מה מנע ממנה לתפוס קצת צבע תחת השמש הקופחת? "היו לנו עבודות קיץ, צופים - ולכן עושים לנו שיזוף בהתזה", הסבירה הנערה.

היום כבר לא חוזרים ללימודים בתיכון או בחטיבה בלי איזשהו שדרוג במראה. האחיות סהר וקדם בוסקילה ממגדל העמק היו מוכנות להקריב חלק גדול מהחופש - לטובת החלמה כואבת מניתוח אף. בשביל להגיע לתוצאה הרצויה, שלה הצטרפה החלקת שיער יפנית, הן היו מוכנות לוותר השנה על נסיעה לחו"ל. חוץ מזה, הן הספיקו הכל.

"היינו לפני זה באילת, ואז חזרנו ולמדנו באמצע החופש. השלמנו בגרויות - ואז עשינו ניתוח אף", סיפרה סהר. "זהו, אוטוטו נגמר החופש, אבל ניצלנו אותו", היא סיכמה.

קורל אביב, בת 16 מחולון, העדיפה שלא לחכות - וכבר כעת, למרות ששנת הלימודים טרם החלה, היא החלה לסדר את השיער. כעבור חמש שעות היא נפרדה מכ-2,000 שקלים - וחשה מוכנה להתמודד עם האתגרים שתציב בפניה השנה החדשה.

"עכשיו אני עם החלקה יפנית", היא אמרה מלאת סיפוק. "אני אגיע ובאמת ארגיש טוב עם עצמי. כאילו כלום לא עומד לי בדרך". ג'ולי מורד, המומחית להחלקת שיער שהעניקה לה את הטיפול, סיפרה כי הלקוחה הצעירה ביותר שבה נתקלה עד כה הייתה בת 12.

באותה הזדמנות, סיפרה קורל על ההכנות שעורכות חברותיה לקראת היום הראשון של שנת הלימודים תשע"ב. "מישהי התחדשה עכשיו בקעקוע. מור קנתה מלתחת בגדים שלא ראיתי דברים כאלה מעולם. פירסינגים, עגיל באף כדי שזה ייראה כאילו עשית משהו בחופש.

"הילדים גדלים לא לאהוב את איך שהם נראים"

נחזור לבר: היא סיפרה על ההשקעה של חברותיה לספסל הלימודים בשנים קודמות, לקראת 1 בספטמבר. "כשחזרתי מהחופש הגדול אז ילדות מהכיתה שלי רזו בצורה דראסטית ושינו תספורת. הכל היה נראה שונה ביום הראשון".

מי שהרבה פחות התלהב מהתופעה הוא הפסיכולוג פרופ' עמוס רולידר. "אנחנו מגדלים ילדים או ילדות שגדלים לא לאהוב את איך שהם נראים. יש להם עיסוק בלתי פוסק ומוגזם בשיפור המראה".

פולחן היופי הופך את הספרים, הילקוטים והתשלומים השוטפים להוצאה משנית עבור ההורים לקראת פתיחת שנת הלימודים. בגיל 16, הילדות האלה כבר חייבות שינוי - ומה ההורים שלהן לא יעשו כדי שיהיו מאושרות? כנראה שהכל - עד ה"מייק אובר" הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת