חמאס מרים ידיים? "עצרו את ההתקפות על עזה"

אחרי שבימים האחרונים העדיפו בארגון הטרור להתרברב בירי הרקטות, חל אחר הצהריים שינוי בטון המאיים. דוברו של ראש ממשלת חמאס הנייה קרא למדינות ערב "לעצור את ההתפרעות המטורפת של ישראל"

האם דווקא חמאס יהיה הצד שירים את הדגל הלבן ויביא להפסקת מבצע "עמוד ענן"? השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, אמר בימים האחרונים כי הפעולה בעזה תימשך "עד שחמאס יגיד די" - מה שייתכן שכעת מתרחש בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשדר חי מרצועת עזה אחר הצהריים תיאר איאב אל-רוסיין, דוברו האישי של ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, את המצב הקשה אליו נקלעו אנשיו לנוכח הפגיעה הקשה בתשתיות הטרור.

"ההתקפות הישראליות נעשו פרועות ומשוגעות", הוא הסביר - והרחיב: "הייתה פגיעה אנושה בתשתיות האזרחיות ובאזרחים - מה שהביא אפילו את שר החוץ הטורקי, אהמט דבוטאולו, לפרוץ בבכי כשחזה בגופות ההרוגים בחדר הקירור של בית החולים".

אל-רוסיין ניצל את הבמה שניתנה לו כדי לקרוא למדינות ערב "לפעול כדי להביא להפסקה מיידית של ההתקפות הישראליות על הרצועה". בדבריו בלטה העובדה שלא הציב תנאים לשם כך, וההערכה הרווחת היא שאת המסרים העביר בשם הנייה עצמו - בשל הלחץ הגובר על הנהגת חמאס.

מבצע "עמוד ענן" - כותרות אחרונות:

מצוד אחר מחבל באזור מודיעין

פרשני חדשות 2 מנתחים את המצב 

28 פצועים בפיצוץ באוטובוס בתל אביב

עלות המבצע: 3 מיליארד שקלים

הירי לדרום נמשך; צה"ל תוקף ברצועה

קשישה חולצה מבית בוער שנפגע ישירות

30 אלף תמונות בשבוע: אינסטגרם כובש את עזה