קשישה חולצה מבית בוער שנפגע ישירות

כוחות ההצלה חילצו קשישה שביתה נפגע ישירות מרקטה במועצה האזורית באר טוביה ועלה באש. הקשישה ואישה נוספת, שישבו באותו הזמן בממ"ד, לקו בחרדה והועברו לקבלת טיפול. עד ראייה: היה קול נפץ חזק. הנזק עצום

גם ביום השמיני למבצע "עמוד ענן" נמשך ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. רקטת קסאם שנורתה הבוקר מרצועת עזה פגעה ישירות בבית במועצה האזורית באר טוביה וגרמה נזק רב. למרבה המזל, קשישה ואישה נוספת המתגוררות בבית נמלטו לעבר המרחב המוגן עם הישמע האזעקה וכך ניצלו חייהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כתוצאה מהפגיעה הישירה נגרם נזק רב למבנה ושריפה פרצה במקום. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום חילצו את הנשים מהבית כשהן לוקות בחרדה ופינו אותן לטיפול בבית החולים. מספר נוסף של אנשים באזור לקו בחרדה וטופלו במקום.

אסף, המתגורר סמוך לבית שנפגע ישירות, סיפר בשיחה עם חדשות 2 על רגעי הבהלה. "שמענו בום מאוד חזק, לא כמו בדרך כלל, היה ברור שזה מאוד קרוב", שחזר השכן. "בגלל העוצמה של הפגיעה התחילה שריפה במקום ויש נזק מאוד גדול שם".

דקות ספורות לפני הירי, אזעקת צבע אדום נשמע שדרות שעה שמטח נוסף של רקטות שוגר לעבר העיר. הרקטות נפלו בשטח פתוח. 6 רקטות נוספות נפלו בשטחי המועצה האזורית אשכול זמן קצר לאחר מכן.

במקביל, נמשכות תקיפות חיל האוויר בייעדי טרור בשטחי רצועת עזה. בהערכת מצב מיוחדת שקיים הבוקר הרמטכ"ל בני גנץ, הוא ציין כי הדיאלוג במצרים לא משפיע על פעילות צה"ל והנחה להמשיך בתקיפת תשתיות טרור וחוליות ירי. "בשלב זה דיבורי הפסקת האש לא רלוונטיים", הבהיר דובר צה"ל.