יוסף כתב לפני שנהרג: "עזה, אני בדרך!"

לוחם השיריון שנהרג מירי תלול-מסלול במערב הנגב הוא יוסף פרטוק, בן 18 מעמנואל. עד גיל 15 למד בישיבה חרדית ואחר כך החליט להתגייס לצה"ל. חברו ספד לו: "אלוהים קוטף רק את הטובים"

רב-טוראי יוסף פרטוק מעמנואל הוא ההרוג הישראלי הרביעי מאז החל מבצע "עמוד ענן". בני משפחתו קיבלו הערב את בשורת האיוב על מותו, ימים ספורים שהוצב בגבול הרצועה עם עם חבריו לכוח השיריון שבו שירת. הלוויתו תצא ב-13:00 בצהריים מבית ההלוויות שמגר שבבירה לבית העלמין בגבעת שאול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרטוק, בן 18 במותו, נפגע מירי תלול-מסלול מהרצועה בעת ששהה תחת סככה באחד הקיבוצים שסביב גבול הרצועה - בתחומי המועצה האזורית אשכול.

מסלול חייו - מילדותו ועד לגיוסו לצה"ל - לא היה שגרתי: בנעוריו התחנך יוסף בישיבה החרדית "אהבת משה" שבירושלים. כשהגיע לגיל 15 החליט לזנוח את העולם החרדי, אך הקפיד לשמור על אורח חיים מסורתי.

יממות ספורות טרם מותו הוא כתב בדף הפייסבוק שלו: "או שתיכנסו לעזה או שתחזירו אותנו לבית. נמאס כבר לחכות כמו מפגרים. חבל על המחבל הראשון שייפול לי לידיים! עזה, אני בדרך".

אחד מחבריו של פרטוק ספד לו הערב: "כואב הלב. אי אפשר להבין חשבונות שמיים. אלוהים קוטף רק את הטובים. קשה לשמוע ולהבין את זה. הוא כבר עכשיו חסר לנו".

מנכ"ל מועצת עמואל, עידו מאושר, סיפר כי "יוסף היה אחד מששת האחים במשפחה. הוא הלך בדרכו ונלחם כדי להתגייס לקרבי. הוא שובץ בשיריון, ולצערנו הרב הוא נפגע ונהרג בעוטף עזה".

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

חוסל אחראי לירי הרקטות לאילת

רקטה פגעה ישירות בבניין בראשל"צ

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"