דיווח: הפסקת אש תוכרז הערב בשעה 21:00 בקהיר

בישראל הכחישו הערב את הדיווחים בכלי התקשורת הערבים לפיהם הלילה בשעה 21:00 תוכרז בקהיר הפסקת אש. במקביל נמשך ואפילו מתגבר הירי לישראל ובראשל"צ נפגעה אישה אחת קל מפגיעת רקטה בבניין רב קומות בעיר

בצל הירי הלא פוסק לעבר יישובי הדרום וגם לראשון לציון, שם נפצעה אישה אחת קל מפגיעת רקטה בבית לראשונה בעיר. דיווחים לא רשמיים ולפיהם בשעה 21:00 תוכרז הפסקת אש בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי חלק מהדיווחים שכאמור לא קיבלו תוקף רשמי תתחייב ישראל להפסיק את התקיפות והחיסולים, ישנן גם הבנות נוספות בעניין המעברים כשמעבר רפיח יהיה בחסות מצרית. הפלסטינים יפסיקו את הירי לעבר ישראל. הרשתות הערביות דיווחו קודם לכן כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה בחצות ולא בשעה תשע, אך ההסכם עדיין דרוש אישור והסכמה ישראלית. בשלב ראשון תהיה הכרזה על הסכם, ולאחר שישרור שקט יפורטו שאר ההסכמות.

השר משה בוגי יעלון אמר בריאיון לעודד בן עמי כי צה"ל עדיין ערוך ומוכן להיכנס קרקעית לרצועת עזה אם לא תושג הסכמה מספקת. לגבי ההסלמה בירי בשעות האחרונות אמר יעלון: "אנחנו רגילים שבשעות האחרונות מגבירים את קצב האש".

במקביל לכל הדיווחים הללו נמשך הירי אל הדרום כל הזמן, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, שנועד אחר הצהריים עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, בירושלים איים כי אם הניסיונות להביא לרגיעה יעלו בתוהו - יספוג חמאס מהלומה קשה. "אנו מעריכים את עמדתה של הקהילה הבינלאומית, שגיבתה באופן חד-משמעי את ישראל על זכותה להגן על עצמה ועל אזרחיה", אמר ליברמן לאורחו.

עם זאת, הוא אמר כי "הדיבורים והקריאות הפומביות לישראל להימנע מפעילות קרקעית מחזקות את חמאס ומאריכות את העימות הנוכחי. אם ישראל תיאלץ להיכנס למבצע קרקעי בעזה, זה לא יהיה מבצע מוגבל ולא 'עמוד ענן 2' - אלא 'חומת מגן 2'".

במקביל נפגש מזכ"ל האו"ם גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפני הפגישה נשאו השניים דברים, אך לא סיפקו תשובות ברורות לגבי הבנות להפסקת אש בשעות הקרובות.

באן שחוזר לישראל אחרי שביקר ביישובי עוטף עזה לפני תשעה חודשים התייחס לתפקיד של ארגונו ואמר: "העימות בין ישראל ולעזה דורש את תשומת הלב שלנו. הידרדרות נוספת תהיה מסוכנת וטראגית גם לישראלים וגם לפלסטינים ותעמיד את כל האזור בסיכון. אני קורא לכולם לנצור את האש, אמר מזכ"ל האו"ם והוסיף גם כי "הטילים הנופלים באזור תל אביב וירושלים כמו בערים אחרות בעזה פוגעים באזרחים. ביקרתי בשדרות ונדהמתי לראות איך אנשים חיים בטרור ובפחד. זה בלתי מתקבל על הדעת ואני מגנה את זה. התקפות הטילים ע"י הפלסטינים על ישראל צריכות להפסיק מיד".

באן קרא גם לישראל לנהוג באיפוק וריסון. "אני מבין שבזמן שטילים צבאיים מכוונות למטרות צבאיות בעזה הם גם פוגעים באזרחים ובתשתיות אזרחיות ברצועה - זה לא מתקבל על הדעת ושימוש מוגבר בכוח הוא בניגוד לחוק".

דיווחים על בריחה המונית מצפון הרצועה

לקראת מה שמסתמן כפעילות מאסיבית נגד תשתיות הטרור, פיזרו הערב כלי טיס של חיל האוויר אלפי כרוזים באזורי מגורים בצפון רצועת עזה. התושבים המתגוררים סמוך למרחבי שיגור הרקטות נקראו להימלט מבתיהם, וכלי תקשורת בעזה דיווחו כי בהתאם לכך, נרשמה נהירה של אזרחים מאותה הסביבה.

במקביל, מתרבים בכלי התקשורת הערביים הדיווחים על הפסקת אש שתיכנס לתוקפה כבר בשעות הקרובות. אחרי שנשיא מצרים, מוחמד מורסי, הצהיר כי "התוקפנות הציונית תסתיים עוד הלילה", הודיע גם בכיר בג'יהאד האיסלאמי על כך שהפסקת אש תוכרז בתוך כשלוש שעות. עם זאת, לא אושרו טענותיו על ידי כל גורם רשמי.

רשת החדשות "אל ג'זירה" ציטטה גורמים פלסטינים שטענו כי עוד הערב תיערך מסיבת עיתונאים, שבה יכריזו נציגי חמאס, הג'יהאד האיסלאמי והמתווכים המצריים על הפסקת אש. לטענתם, הוסכם עם ישראל להביא לרגיעה בתמורה להתחייבות מצדה להפסיק את החיסולים ולהקל במדיניות הסגר על הרצועה.

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

נתניהו: "נעמוד בפני כל אתגר" 292359

"כניסה קרקעית תהיה כמו חומת מגן"

"כיפת ברזל" תשודרג ב-750 מ' שקלים

נפילה באזור ירושלים; אין נפגעים

מוחמד דף בהופעה נדירה: "הבכנו את ישראל"

לקראת כניסה? הפגזה כבדה על עזה

יומן מילואים מיוחד: מאזרח לחייל תוך 48 שעות

הג'יהאד האסלאמי: "תודה לאירן, הנשק שלה מגן על עזה"

מורסי: "מבצע צה"ל יסתיים היום"

נתניהו: "מעדיף פיתרון מדיני"

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"