מורסי: "מבצע צה"ל יסתיים היום"

האם מבצע צה"ל בדרך לסיומו? נשיא מצרים אמר לעיתונאים במהלך הלווית אחותו כי "התוקפנות על עזה תסתיים היום, יום שלישי". במקביל, הבטיח כי המגעים של המתווך המצרי נמשכים כדי להגיע להפסקת אש מוחלטת. משלחת הליגה הערבית ושר החוץ הטורקי הגיעו לעזה. צה"ל פיזר כרוזים לתושבי צפון הרצועה: פנו את האזור

בדרך להפסקת אש? נשיא מצרים מוחמד מורסי אומר היום כי המבצע הצבאי הישראלי ברצועת עזה צפוי להסתיים היום, כצעד להמשך המשא ומתן, כך מדווחת היום סוכנות הידיעות המצרית. על פי הדיווח, הדברים נאמרו במהלך הלווית אחותו של מורסי, שהלכה אתמול לעולמה אחרי מאבק במחלה בסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התוקפנות על רצועת עזה תסתיים היום, יום שלישי, והמאמצים של המתווך המצרי צפויים להניב תוצאות חיוביות בתוך מספר שעות", אמר מורסי לעיתונאים במהלך ההלוויה.

בינתיים, החל ביקורה של משלחת שרי החוץ הערביים ושר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו ברצועת עזה. עם הגעתם, אמר שר החוץ המצרי שהמאמצים להשגת רגיעה נמשכים כל העת. דיווח בערוץ טלוויזיה מצרי מוקדם יותר, בישר על "דחיית הצעת הפסקת האש של ישראל על ידי חמאס". ראש ממשלת חמאס אסמאעיל הנייה פגש את השרים בעזה. "ישראל הופתעה מהתגובה הפלסטינית ומהעמידה האיתנה והמאוחדת של הפלסטינים", אמר הנייה לעיתונאים.

ואלם, בשטח נמשך מבצע צה"ל. בשעות הצהריים פיזר חיל האוויר כרוזים באזור צפון רצועת עזה, בקריאה לתושבים לנטוש את האזור ולהתרכז בעיר עזה, ככל הנראה לקראת פעילות מסיבית מן האוויר נגד שטחי שיגור.

כחלק מהמאמצים הבינלאומיים להפסיק את מבצע "עמוד ענן" ולמנוע פעולה קרקעית של צה"ל בעזה, נועדו הבוקר בקהיר מזכ"ל האו"ם באן קי מון ומזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי, ואחרי הפגישה קיימו מסיבת עיתונאים משותפת. "אני מקווה שמזכ"ל האו"ם ישפיע במהלך ביקורו כאן באזור על המתרחש בפלסטין", אמר אל-ערבי.

"אני ומזכ"ל הליגה הערבית קיימנו הבוקר דיונים פוריים בעניין מספר סוגיות קשות באזור", אמר באן בפתח דבריו. "אני נמצא כאן על מנת לקרוא באופן אישי להפסקת האלימות ולהגיש את עזרתי במאמצים המושקעים להפסקת אש. אני מביע הזדהות עם האזרחים שנפגעים בסכסוך הזה, ובמיוחד עם המשפחות שיקיריהן נהרגו או נפצעו".

מזכ"ל האו"ם הוסיף כי "הישראלים והפלסטינים חיים בפחד מהאלימות הזאת, ויש לשים לה סוף. אני קורא לכל הצדדים להפסיק את הטרגדיה הזאת". הוא העריך כי כל הסלמה נוספת תציב את האזור בסכנה והביע הערכתו למאמצים של המצרים להשיג הפסקת אש. "פעולה קרקעית תהיה הסלמה מסוכנת", הדגיש.

באן הבהיר כי ישראל חייבת לכבד את מחויבותה לחוק הבינלאומי. "אצא לישראל על מנת לדחוק בהנהגה להפסיק את האלימות", אמר.

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"