מוחמד דף במסר מוקלט: "הבכנו את ישראל"

לראשונה מאז נסיגת צה"ל מרצועת עזה, פורסמה קלטת שמע של המפקד המיתולוגי של הזרוע הצבאית של חמאס. הוא פנה ללוחמים בשטח וקרא להם לשמור על ערנות ומוטיבציה גבוהה. "אנחנו ממשיכים בדרך שלנו והיא תביא אותנו לגן עדן", הבטיח. "ישראל שגתה בהערכת היכולות של חמאס"

בפעם הראשונה מאז נסיגת ישראל מרצועת עזה לפני שבע שנים, התבטאות נדירה של מוחמד דף, המפקד העליון של גדודי "עז א-דין אלקסאם", הזרוע הצבאית של חמאס. בהודעה מוקלטת ששודרה בצהריים בכלי התקשורת של חמאס הוא קרא לפעילים בשטח לשמור על מוטיבציה גבוהה והדגיש: "הכנו קשות את ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היכולות שלנו התפתחו, אנחנו ממשיכים בדרך שלנו - והיא תביא אותנו לגן עדן", אמר דף. "ישראל שגתה בהערכת היכולות של חמאס ויתר הפלגים. ראיתם את התגובה שלנו בעיניכם, התגובה הזאת של חמאס ויתר הפלגים. הפרנו את כל כללי המשחק שהאויב ניסה לכפות עלינו בעקבות הפשע הזה".

"לוחמי הג'יהאד, היום זהו יומכם", המשיך דף. "עליכם להכין את עצמכם, בטחו ביכולתכם לנצח, בטחו באללה, היו סובלניים. אנחנו נמצאים בכוננות מתמדת אחר מה שקורה בשטח, המאמצים של חמאס, הפלגים הצליחו להביך את ישראל".

נתניהו: אם הירי יימשך ניאלץ לנקוט צעדים רחבים

דף עצמו ניצל מספר פעמים בעבר מניסיונות חיסול של צה"ל - ובעקבות פציעתו הקשה יצא מפעילות מבצעית בארגון. עם זאת, המשיך לפקד על מבצעים של הזרוע הצבאית, ואף מינה את אחמד אל-ג'עברי להיות המפקד בפועל של הארגון. 

מוקדם יותר היום נועד בירושלים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר החוץ של גרמניה גידו ווסטרוולה ודן עמו בהתפחויות האחרונות של המבצע ברצועה. נתניהו הבהיר כי פניה של ישראל לרגיעה, אך היא אינה פוסלת את המשך המבצע - אם ייכשלו המאמצים המדיניים. "אני מעדיף פיתרון מדיני", אמר נתניהו. "אני מקווה שנוכל להשיג פתרון כזה אך אם לא, יש לנו את הזכות המלאה להגן על עצמנו באמצעים אחרים ונשתמש בהם".

"אנו מחפשים פיתרון מדיני באמצעות מגעים להפסקת אש", הדגיש ראש הממשלה, "אך אם הירי יימשך ניאלץ לנקוט צעדים רחבים ולא נהסס לעשות זאת". נתניהו מתח ביקורת חריפה על חמאס ועל יתר הארגונים החמושים בעזה: "עבורנו, בכל פעם שיש נפגעים אזרחיים זה כישלון מבצעי, ועבורם זוהי הצלחה", אמר. "זהו הבדל מהותי ותושבי ישראל לא יכולים לסבול את המצב הזה בו ערינו נמצאות תחת מתקפה מתמדת".

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הלחץ הבינלאומי: קלינטון מגיעה לישראל

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"