אושר בכנסת: הוכפל מספר חיילי המילואים

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אישרה פה אחד גיוס מילואים נוסף בצו 8. לאחר האישור, שעבר ללא מתנגדים, יעלה מספר חיילי המילואים שגויסו למבצע "עמוד ענן" לכ-70 אלף. "במידה ותינתן הפקודה ינועו החיילים פנימה", הדגיש יו"ר הוועדה

נערכים לגיוס נוסף (רויטרס)

על רקע הניסיונות הכושלים במגעים להביא להפסקת אש, אישרה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת פה אחד גיוס נוסף של חיילי מילואים בצו 8, זאת על פי בקשת שר הביטחון אהוד ברק ושרי הממשלה. לאחר האישור צפוי לעמוד מספר המילואימניקים שנקראו להשתתף במבצע "עמוד ענן" לכ-70 אלף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הוועדה, ח"כ רוני בר און, שיבח בפתח הישיבה את פעילות מערכת הביטחון והשב"כ במסגרת המבצע בעזה. "עם כל הכוח שעומד לרשותם, הם בחרו לפעול באופן כירורגי ושקול תוך השקעת מאמץ ניכר ואמיתי להימנע ככל האפשר מפגיעה מבלתי מעורבים", הדגיש בר און.

"במידה ותינתן הפקודה, ינועו החיילים פנימה והנזק לעזה יהיה מעמיק", אמר בר און שציין כי הוועדה מוכנה לתת את דעתה לגיוס המילואים מתוך ידיעה שהוא נעשה במטרה להשיג את יעדי המבצע.

"אם נקבל את תנאי חמאס - זוהי כניעה"

בנוסף, שיבח יו"ר הוועדה את המעורבות המצרית בתיווך בין ישראל לחמאס למען הגעה להפסקת אש. "ממשלת ישראל יושבת על המדוכה כעת לקראת החלטה מורכבת בשאלת הפסקת האש. אני חושב שצריך להדגיש את התרומה של מצרים והנשיא מורסי בתיווך בין הצדדים", אמר בר און. "שיתוף הפעולה שמתקיים כעת הוא חשוב מאין כמותו ויש בו כדי להוות ערובה אמיתית להפסקת אש מצד חמאס, אם אכן יושג הסכם כזה".

ח"כ אריה אלדד, חבר הוועדה, טען כי ישראל לא צריכה להסכים להפסקת האש. "אם נקבל את תנאי חמאס - זוהי כניעה. זהו ויתור על מטרות המבצע, שהן מסתכמות בשיקום יכולת ההרתעה של מדינת ישראל. אם ישראל תסכים, היא למעשה נכנעת", הבהיר אלדד.

"הדבר היחידי שיכול לגרום לחמאס לחשוב 100 פעמים לפני שהוא מתחיל לירות זוהי פעולה קרקעית שבה ייתפס ציר פילדלפי. הם דורשים מאיתנו להסיר את המצור - אנחנו נראה להם מהו מצור אמיתי", הוסיף אלדד.

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הלחץ הבינלאומי: קלינטון מגיעה לישראל

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"