הג'יהאד האיסלאמי: "תודה לאירן, הנשק שלה מגן על עזה"

את מה שאומרים כבר שנים גורמי מודיעין בישראל - אומרים אתמול בפה מלא גם ארגוני הטרור. "הנשק שאנו מחזיקים הוא נשק אירני", הבהיר בכיר בג'יהאד האיסלאמי בראיון לערוץ "אל-מנאר". "ללא הנשק הזה, הצבא הישראלי היה דורך גופות ילדינו בעזה"

נערכים לשיגור בעזה, ארכיון (חדשות 2)

ארגוני הטרור בעזה מודים על התמיכה האירנית. בכיר בג'יהאד האיסלאמי אומר כי הנשק האירני בו משתמש הארגון מול ישראל גורם לצה"ל לחשוש מכניסה קרקעית לרצועה. בראיון שהעניק אמש לרשת "אל-מנאר" של חיזבאללה הבהיר הבכיר, זיאד נחאלה, כי ארגונו אינו חושש מהמשך מבצע "עמוד ענן": "גרמנו לבכירים הישראלים להימלט למקלטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשק שאנו מחזיקים הוא נשק אירני", הודה נחאלה. "עלינו להודות לאירן על הקרבתה הרבה למען שליחת הנשק הזה לרצועת עזה לשם ההגנה על העם הפלסטיני. ללא הנשק הזה, הצבא הישראלי היה דורך גופות ילדינו בעזה".

"לא נעשה שום ויתורים שיפגעו בעם הפלסטיני ובהתנגדות שלו", המשיך נחאלה. "ההיפך הוא הנכון. כמה מדרישותינו נענות ובהן הסרת המצור, הפסקת התוקפנות והחיסולים ופתיחת המעברים. אנחנו רוצים רגיעה - אך ללא הצבת תנאים".

הבוקר, על רקע מטחי הרקטות הכבדים לדרום, ממשיכים לזרום דיווחים בדבר התקדמות המגעים להשגת הפסקת אש בקהיר. מזכ"ל האו"ם באן קי מון נועד הבוקר עם מזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי בקהיר וכינס מסיבת עיתונאים בה קרא לשני הצדדים להפסיק את האש מיידית. בהמשך היום יגיע באן לישראל על מנת לדון עם הבכירים בירושלים בהפסקת מבצע "עמוד ענן". 

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הלחץ הבינלאומי: קלינטון מגיעה לישראל

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"