הירי לא פוסק: קצין במילואים נפצע בינוני מרקטה בעוטף עזה

קצין במילואים נפצע בינוני מרקטה באחד מיישובי עוטף עזה בדרום לאחר שרסיס פגע בחזהו. הוא פונה במסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע לקבלת טיפול רפואי. הבוקר נורו לעבר באר שבע 22 טילי גראד – 11 מהן יורטו על ידי כיפת ברזל, והיתר גרמו לנזק לבית ולאוטובוס. רקטות נורו גם לאשדוד ואשקלון

קצין שריון במילואים בשנות ה-40 לחייו נפצע היום בינוני מפגיעת רקטה באחד מיישובי עוטף עזה במועצה האזורית אשכול שבדרום. רסיס פגע בחזהו והוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. הבוקר נפתח במטח כבד של 22 רקטות לעבר באר שבע, 11 מהן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל", אך 3 מהן נפלו בשטח בנויים וגרמו נזק כבד למבנים ולכלי רכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר הירי לבאר שבע, שוגרו מטחי רקטות גם לאשקלון ולאשדוד. סמוך לשעה 08:30 נורו שתי רקטות לאשקלון - אחת מהן נפלה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק, והשנייה יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל". כחצי שעה לאחר מכן נורו שתי רקטות לאשדוד, שיורטו על ידי "כיפת ברזל".

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' שיבח את תפקוד התושבים. "התושייה, האחריות והמשמעת העצמית של התושבים מוכיחים את עצמם כל פעם מחדש, בזכות זה שאנשים היו בתוך המרחב המוגן לא קרה לאף אחד כלום", אמר לאחר המטח הכבד לעיר. "אנחנו לא מרגישים שיש רגיעה, העיר ממשיכה להיות מופצצת ולכן אנו קוראים לתושבים להמשיך לפעול בערנות".

טרם הושג הסכם על הפסקת אש

במהלך הלילה תקף צה"ל כמאה יעדי טרור ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו בין היתר כ-10 מנהרות מסתור של חמאס וכן משגרים מוטמנים ומחסני אמצעי לחימה. עוד נמסר כי הותקפו מבנים השייכים למספר פעילים בכירים בארגוני הטרור בעזה. הפלסטינים דיווחו כי הופצץ ביתו של ראעד אל-עטאר - בכיר בזרוע הצבאית של חמאס. מהדיווחים עולה כי מספר בני אדם נפגעו בתקיפה, אך לא ברור אם עאטר ביניהם. כמו כן הופגז בניין הבנק הלאומי האסלאמי בעזה.

הלילה הסתיים כינוס פורום שרי התשיעייה שדן בהצעה המצרית להפסקת אש בין ישראל לחמאס. עם סיומה של הישיבה לא נמסר האם התקבלה החלטה בנושא. במהלך היום צפוי מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, לנחות בישראל לסבב פגישות מדיניות. גורם מדיני בירושלים מסר כי בשלב זה נעשה ניסיון למצות את המהלך המדיני ולברר האם ניתן להשיג הפסקת אש ארוכת טווח.

בהכנת הידיעה השתתפו יואב אבן, גלעד שלמור, גדעון אוקו ואודי סגל

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הלחץ הבינלאומי: קלינטון מגיעה לישראל

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"