בצה"ל ממשיכים לתקוף: "חמאס מפגין כוח לקראת הפסקת אש"

כלי טיס של חיל האוויר הפציצו הלילה לפחות 100 יעדי טרור ברצועת עזה, במקביל להמשך המגעים להפסקת אש. בצה"ל העריכו הבוקר כי חמאס מנסה להפגין כוח לקראת אפשרות של רגיעה ולכן שיגר מטחים כבדים. "אנו מתאימים את החימוש כדי למנוע פגיעה בבלתי מעורבים", אמר דובר צה"ל. צפו בתיעוד התקיפות

לצד הניסיונות להפסקת אש והשיחות האינטנסיביות בקהיר, המשיך הלילה צה"ל לתקוף בעזה. לפחות 100 יעדי טרור הופצצו על ידי כלי טיס של חיל האוויר. דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי ייחס את ירי הרקטות הבוקר לארגון חמאס, זאת לעומת הירי אתמול שהובל על ידי הג'יהאד האיסלמי וועדות ההתנגדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

להערכתו של תא"ל מרדכי, הירי המסיבי הבוקר מהרצועה נובע כתוצאה מהפגיעות הקשות שגרמו תקיפות חיל האוויר במהלך הלילה, וניסיון של חמאס להפגין כוח לקראת הפסקת אש.

באזור שכונת אל עטטרה הושמדה הבוקר חוליה של משגרים וחוליה נוספת שביצעה ירי מג'בליה הותקפה ונפגעה גם היא. "במהלך הלילה תקפנו ופגענו בכ-100 מטרות ובהן מרכז כספים בשליטת ארגון חמאס, בתים של פעילי טרור בדרג מ"פ ומג"ד, מנהרות תקיפה ושישה משגרים מוטמנים", פירט תת-אלוף מרדכי.

בצה"ל אומרים כי עיקר ירי הרקטות מתבצע מאזורי מגורים צפופים, מצפון העיר עזה וממחנות הפליטים. "אנחנו מניחים שהירי יימשך היום ועמו גם תקיפת החוליות האלו", הדגיש דובר צה"ל. "נמשיך בתקיפות גם באזורים אלה ומתאימים את החימוש כדי למנוע פגיעה בבלתי מעורבים".

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"