מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

בקהיר נועד מזכ"ל האו"ם בן קי מון עם מזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי זאת כדי לנסות למנוע פעולה קרקעית מצד ישראל ולהביא להפסקת אש עם חמאס. "פעולה קרקעית תהייה הסלמה מסוכנת", הדגיש מזכ"ל האו"ם. "אני מביע הזדהות עם האזרחים שנפגעים בסכסוך הזה - הישראלים והפלסטינים חיים בפחד מהאלימות הזאת"

כחלק מהמאמצים הבינלאומיים להפסיק את מבצע "עמוד ענן" ולמנוע פעולה קרקעית של צה"ל בעזה, נועדו הבוקר בקהיר מזכ"ל האו"ם באן קי מון ומזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי, ואחרי הפגישה קיימו מסיבת עיתונאים משותפת. "אני מקווה שמזכ"ל האו"ם ישפיע במהלך ביקורו כאן באזור על המתרחש בפלסטין", אמר אל-ערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני ומזכ"ל הליגה הערבית קיימנו הבוקר דיונים פוריים בעניין מספר סוגיות קשות באזור", אמר באן בפתח דבריו. "אני נמצא כאן על מנת לקרוא באופן אישי להפסקת האלימות ולהגיש את עזרתי במאמצים המושקעים להפסקת אש. אני מביע הזדהות עם האזרחים שנפגעים בסכסוך הזה, ובמיוחד עם המשפחות שיקיריהן נהרגו או נפצעו".

מזכ"ל האו"ם הוסיף כי "הישראלים והפלסטינים חיים בפחד מהאלימות הזאת, ויש לשים לה סוף. אני קורא לכל הצדדים להפסיק את הטרגדיה הזאת". הוא העריך כי כל הסלמה נוספת תציב את האזור בסכנה והביע הערכתו למאמצים של המצרים להשיג הפסקת אש. "פעולה קרקעית תהיה הסלמה מסוכנת", הדגיש.

באן הבהיר כי ישראל חייבת לכבד את מחויבותה לחוק הבינלאומי. "אצא לישראל על מנת לדחוק בהנהגה להפסיק את האלימות", אמר.

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"