המילואימנקים מתוסכלים: "מתאמנים על כלום"

הכוחות הלוחמים ממשיכים להיערך לכניסה קרקעית לרצועת עזה ומביעים אכזבה מההחלטה לדחות את הפעולה ב-24 שעות. "אנחנו מקווים להיכנס", אמרו אניש המילואים, שמנסים לשמור על מוטיבציה גבוהה בימים הארוכים וממשיכים להמתין להחלטת הדרג המדיני

בעוד מבצע "עמוד ענן" נכנס ליומו השביעי, והלחץ הבינלאומי להגעה להסכם הפסקת אש מגיע לשיאו, ממשיכים חיילי המילואים בהיערכות לקראת אפשרות של כניסה קרקעית לרצועת עזה וממתינים להחלטת הדרג המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים, שאלפים מהם גויסו בצו מיוחד בהנחיית שר הביטחון אהוד ברק, מתחילים לאבד סבלנות בגלל החלטת שרי התשיעייה להשהות את המבצע ב-24 שעות לפחות. "מה אנחנו עושים פה? לא הגיוני שמחזיקים אותנו בלי להיכנס", אמרו חלק מהם בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

מרגע גיוסם, השתלבו כוחות המילואים באימונים מגוונים בשטחי אש פתוחים, במסגרת סימולטורים ובמתקני לוחמה בשטח בנוי, המדמים מודל כמעט מדויק של תוואי השטח ברצועת עזה. בצה"ל מציינים לטובה את הרוח הלחימה הגבוהה של החיילים. "הגענו עם הרבה מוטיבציה וכבר כמה ימים שאנחנו מתאמנים על כלום", ציינו החיילים בתסכול. "עזבנו הכל ובאנו כמו שצריך, אנחנו מקווים להיכנס לעזה".

גורם בכיר בצה"ל העיד כי הכוחות בשטח מודעים לכך שכניסה קרקעית תדרוש לחימה בחיכוך גבוה, "הלוחמים ומפקדיהם ידעו להתמודד עם כל אתגר שנמצא בגבולות הרצועה ומחוצה לה", הבהיר.

ובינתיים, גם הבוקר נמשך הירי הכבד לעבר יישובי הדרום. מטח של כ-16 רקטות נורה לעבר העיר באר שבע, גרם לנזק רב אך למרבה המזל לא היו נפגעים כתוצאה מהירי. מספר אנשים לקו בחרדה. 2 רקטות נורו גם לאשקלון - אחת יורטה, ואחרת נפלה בשטח פתוח.

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"