ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

בעוד אזרחי ישראל ממתינים להחלטת שרי התשיעייה בדבר הפסקת אש, בארה"ב לא לוקחים סיכונים: רשת CNN מדווחת כי שלוש ספינות קרב אמריקניות שהיו בדרכן חזרה לארה"ב התבקשו לשוב על עקבותיהן בשל אפשרות שיאלצו לפנות אזרחים אמריקנים מהאזור. אחד הגורמים הבהיר: "מדובר באפשרות קלושה ביותר, אך מוטב להיות מוכנים"

הלחימה נמשכת (דובר צה"ל)

סימן להחרפת העימות? שלוש ספינות קרב אמריקניות שהיו בדרכן חזרה לארה"ב נתבקשו לשוב על עקבותיהן לאזור מזרח הים התיכון ולהיות מוכנות למקרה שבו יהיה צורך לפחות אזרחים אמריקנים השוהים באזור - כך מדווחת רשת CNN מפי שני גורמי ממשל בוושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים הדגישו כי פינוי האזרחים בעת הזאת הוא בגדר אפשרות קלושה ביותר וכי ממשל אובמה לא מתכנן פינוי בשלב זה. לדבריהם אזרחים אמריקנים המעוניינים לעזוב את האזור יכולים לעשות זאת באמצעות טיסות מסחריות. עם זאת, ההחלטה להשיב את הספינות מדגישה את הדאגה הגוברת מהסלמה אפשרית של העימות בעזה.

"מדובר בבדיקת נאותות בלבד. מוטב להיות מוכנים למקרה שיהיה צורך", אמר אחד מגורמי הממשל. שני המקורות הדגישו כי הספינות ישמשו אך ורק לפינוי אזרחים ולא ייקחו חלק במערכה צבאית מכל סוג.

ההשפעה המיידית ביותר של ההחלטה להשיב את הספינות תהיה על צוות הספינות ועל 2,500 הנחתים האמריקנים שעל גבן. הספינות היו אמורות להגיע לחופי וירג'יניה מיד לאחר חג ההודיה אך כעת נראה כי שובם יידחה בכמה ימים לפחות - בהתאם להתפתחויות.

"עמוד ענן" - החדשות האחרונות:

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני" 

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"