הפסקת אש? הירי לעבר הדרום חודש

אחרי 6 ימים של לחימה רצופה, התכנסו שרי התשיעייה בקרייה בת"א כדי לדון בהצעה המצרית והאמריקנית להפסקת אש. במקביל התחדש הירי על הדרום, אך ברקטות לעבר עוטף עזה ואופקים לא היו נפגעים

לקראת רגיעה? (חדשות 2)

בשעה ששרי התשיעייה התכנסו לדון בדחיית הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, התחדש הירי לעבר יישובי הדרום. רקטות נורו לעבר באר שבע, אופקים, קריית גת, שדרות, אשקלון ועוטף עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צה"ל תקף בשעות הלילה מספר מטרות ברצועת עזה ביניהן ביתו ברפיח של ראאד אל-עטר, בכיר בגדודי אל-קסאם של הזרוע הצבאית של חמאס ובניין הבנק הלאומי האיסלמי בעזה. סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר נשמעה אזעקה באשקלון, שדרות, קריית גת והמועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון. לא נמסר על נפגעים או על נזק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס אמש את השרים על מנת לדון בבקשת ארה"ב ומצרים לדחות ב-24 שעות את הכניסה הקרקעית לעזה. זאת במטרה למצות את המגעים להפסקת אש עד סופם.

מוקדם יותר אתמול טלפן נשיא ארה"ב אובמה לנשיא מצרים מורסי בניסיון למצוא פתרון מדיני למשבר שיוביל לסיום המבצע הצבאי. ישראל באמצעות השליח המיוחד מטעמה, העבירה למצרים מסר לפיו היא דורשת מהחמאס להפסיק מיד את הירי לעבר הדרום. על פי המתווה, לאחר תקופה של יום-יומיים של שקט, ישראל תסכים לדון בשאר תנאי הפסקת האש. בנוסף, דורשת ישראל את הפסקת חימוש החמאס ומבהירה שמי שיתקרב לגדר הגבול ייפגע.

כ-140 רקטות נורו לעבר שטח ישראל, מתוכן 42 יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". 2 מהרקטות נפלו בשטחים בנויים - בבתי ספר באשקלון. למרבה המזל לא היו נפגעים אך נזק רב נגרם למקום.

ביום השישי למבצע "עמוד ענן" תקף צה"ל עשרות מטרות, בניהן משגרים מוטמנים, מחנה אימונים ומחסני אמל"ח רבים. בשעות הצהריים תקף צה"ל בצפון הרצועה, רכב ששימש לשינוע רקטות. למעלה מחמישים מנהרות הברחה הותקפו בדרום רצועת עזה.

מוקדם יותר אתמול כינס חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, מסיבת עיתונאים בקהיר בה הזהיר את ישראל מפני פעולה קרקעית ברצועת עזה ולא הסכים להכיר בניסיונות להשגת הפסקת אש. "המוטיבציה בשטח גבוהה, הן של תושבי עזה והן של אנשי ההתנגדות. האויב הוא זה שהופתע - ולא אנחנו", הצהיר.

גם בשעות אחר הצהריים נמשך הירי הכבד לעבר יישובי הדרום. רקטה שנורתה לעבר אשקלון פגעה ישירות בבית ספר וגרמה לנזק רב. למרבה המזל המקום היה ריק מתלמידים ולא היו נפגעים בתקרית. "צריך לזכור שבימים שירו טילים לישראל אמרו בפיקוד העורף שעדיין אפשר ללמוד", הבהיר ראש עיריית אשקלון בני וקנין.

בשעות הבוקר התפוצצה רקטה נוספת בחצר בית ספר בעיר. למקום, שספג שתי פגיעות נוספות בעבר, נגרם נזק רב אך ללא נפגעים בשל ההחלטה שלא לקיים לימודים בעיר. "אני מקווה שהממשלה וצה"ל ידעו לתת את התשובה שלא יהיה יותר ירי בשום מקרה", הבהיר וקנין.

"עמוד ענן" - היום השישי:

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני" 

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"