תיירים באזעקה בחוף בתל אביב: "בברזיל מפחיד יותר"

לאחר שמספר אזעקות נשמעו בתל אביב, ביקרנו בחוף הים בעיר, ושוחחנו עם תיירים שלא הביעו חשש מהמשך חופשתם בישראל. המבוגרים מברזיל אמרו שאצלם מפחיד יותר ואלה מניו יורק מאמינים כי חיל האוויר צריך לפעול יותר בלילה. על דבר אחד כולם מסכימים: "לא נשכח את החופשה הזאת". צפו בדברים

רבבות תיירים שהגיעו לישראל לאחרונה לא חשבו שייקלעו למלחמה בין הפלסטינים בעזה לצה"ל, אבל חלקם כבר התרגלו לאזעקות - אפילו בתל אביב. "אני לא מפחד, אני חושב שזה תחת שליטה, אפשר לראות שהכל שקט כאן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דניאל, תייר מפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זוג מבוגרים מברזיל הגיע היום לחוף הים בתל אביב והם בינתיים לא מודאגים: "שמענו מה שקרה בעזה אבל אנחנו לא מודאגים, שמענו כשהלכנו ברחוב את האזעקה והגנו על עצמנו כמו האנשים פה, אבל מחר בבוקר אנו עוזבים. אמנם למדנו מה לעשות כשיש אזעקה, אבל אנחנו הולכים למקום שיגן עלינו". אתמול, במהלך האזעקה בתל אביב הם אכלו גלידה וחיקו את האנשים האחרים בעת האזעקה: "ברזיל מפחידה יותר מתל אביב".

אחד התיירים שהגיע מגרמניה לא חשב שזה מה שיצפה לו בישראל והדגיש שהוא לחוץ מהמצב אבל שיבח את כיפת ברזל: "אני חושב שזה ימנע מהרבה אנשים לבוא לישראל כי הם רואים את הרגעים הרעים בטלוויזיה", סיפר הבוקר."אני פה בשביל עבודה אבל הייתי חייב לבוא ואבוא שוב לחופשה, לא אחשוש מזה".

"לא נשכח את החופשה הזאת"

האזעקה תפסה את אניה ומשפחה שהגיעו מגרמניה בטיול ביפו: "נכנסנו לאחת החנויות ושאלנו את המוכר: 'מה לעשות? מה לעשות?', היינו מפוחדים והוא אמר שאין מה לעשות אז עמדנו בחוץ וצילמנו את זה. זו הרגשה יוצאת דופן, לא נשכח את החופשה הזאת". היא סיפרה כי "זה משהו חדש בשבילנו, לא גדלנו כמו ישראלים אבל אנחנו בכל לבנו עם ישראל ומרגישים לא מוגנים אבל זה בסדר, אנו נהנים מהחופשה ועוד מעט אנחנו חוזרים".

התיירים מניו-יורק חושבים כי חיל האוויר צריך לפעול יותר בלילה. אחד מהם החליט להאריך את חופשתו בארץ כדי לא להראות חולשה: "אתמול רצתי ושמעתי אזעקה, ואיש אחד פתח את החנות שלו וקרא לכולם להיכנס, אני נשאר בינתיים בארץ".

"עמוד ענן" - היום השישי:

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני" 

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"