היום ה-6 של "עמוד ענן" - בתמונות

"עמוד ענן" - היום השישי: מטחי הרקטות לעבר יישובי הדרום נמשכו, וכמה מבנים ספגו פגיעות ישירות. באשקלון נפגע אותו בית ספר בפעם השלישית מאז החל הירי מכיוון עזה. בגבול עזה, נמשכה ההיערכות של כוחות המילואים שגויסו בסוף השבוע, וברקע, נמשכים גם המגעים להשגת הפסקת אש. יום הלחימה שישי - בתמונות

הפגיעה בבית הספר. הבוקר (חדשות 2)

יום הלחימה השישי של מבצע "עמוד ענן" התאפיין בהמשך מטחי הירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. בית ספר באשקלון נפגע מרקטה בפעם השלישית מאז החל הירי מכיוון עזה. בשל הנחיות פיקוד העורף והפסקת הלימודים, לא היה איש במבנה ולא היו פגיעות בנפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, המשיכה מערכת כיפת ברזל ליירט את רוב הרקטות שנורו מהרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי היקף הירי ירד באופן משמעותי, שלשום נרשמו 230 שיגורים, אתמול 156 והיום, עד כה, פחות מ-50 שיגורים בלבד. עוד דווח שם כי מערכת כיפת ברזל יירטה עד כה כ-310 טילים במהלך ששת ימי המבצע.

בגבול עזה נמשכה בתוך כך היערכות כוחות המילואים לאפשרות של פעולה קרקעית ברצועה. הכוחות מתכנסים ומתאמנים בשטחי היערכות באזור, אליהם הגיע היום הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ כדי לסקור ולתדרך את הכוחות. החלטה על כניסה לרצועה טרם התקבלה.

בעזה נמשכו גם היום התקיפות של חייל האוויר. בשעות הבוקר הופצץ מגרש הכדרוגל של עזה, שאותו הפכו הפלסטינים לאתר שיגור לעבר ערי ישראל, כך מסבירים בדובר צה"ל. כמו כן, אמרו שם שחמאס החביא אמצעי לחימה מתחת לכר הדשא.