בכיר בצה"ל: "יש לנו עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

הקצין הבכיר העניק תדרוך לקראת אפשרות של כניסה קרקעית לרצועה ואמר שהכוחות בשטח ערוכים ומוכנים להתמודד עם כל אתגר שמציב חמאס. הוא הגיב לטענות על כשלים במערך הלוגיסטיקה ובאספקת ציוד ללוחמי המילואים שגוייסו. "היה תקלה באיחור של מזון, אני לא מתרגש מזה. מדובר ב-30 אלף איש במקום אחד", הסביר

מתאמנים בשטח. כוחות המילואים (רויטרס)

לוחמי צה"ל בסדיר וכוחות המילואים, שגויסו בימים האחרונים בצווי 8, מחכים עדיין על הגבול עם עזה לקבלת פקודה להיכנס לרצועה. הם מבצעים אימונים שונים ונערכים, בהמתנה להחלטת הממשלה. קצין בכיר בצה"ל שהתייחס היום לאפשרות של פעולה קרקעית ברצועה הדגיש: "יש מספיק עוצמה לצה"ל כדי להתמודד עם כל אתגר בעזה". הוא גם הגיב לטענות על כשלים באספקת ציוד לכוחות המילואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכוחות בקצה מספיק חזקים כדי להתמודד עם המצב", אמר הקצין הבכיר בתדרוך שערך. הוא הסביר על ההכנה של כוחות המילואים בשטח, שמונים כ-30 אלף חיילים, עד שתתקבל פקודה סופית. "זה מבצע רב-היקף שתמיד יהיו בו שינויים, אנחנו מלמדים את האנשים שלנו שפה שונה", אמר. "בשטחי הכינוס זה בדיוק מה שהמפקדים עושים עכשיו. יושבים ביחד, בשטחי ההתארגנות, מכירים את האנשים אישית, משפרים היכרות מקצועית ואישית יוצרים שפה משותפת".

"החיילים ישנים על הרצפה, ככה זה צריך להיות"

הגורם הגיב גם לטענות שנשמעו מצד אנשי מילואים כי היו היו איחורים וכשלים במערך הלוגיסטיקה ואספקת הציוד ובכלל זה מזון. "צריך להבין שמדובר בגיוס של עשרות אלפי אנשים בו זמנית, בהיקפים גדולים, מכל סוגי היחידות", אמר הקצין הבכיר. "ההיערכות בעיניי יותר מטובה מאוד".

"היה תקלה באיחור של מזון, אני לא מתרגש מזה", הוא הוסיף. "יש 30 אלף איש במקום אחד. אם יש פלוגה או גדוד שהאוכל הגיע אליו באיחור של שעתיים, זה לא נורא".

על הטענות שנשמעו, לפיהן חיילים ישנים על הרצפה אמר הקצין: "כך אני גדלתי, בפעילות ישנו על הרצפה בתוך השק"ש. אנחנו נותנים צ'ופר בזה שישנים במיטות. אם אף אחד לא מקבל מיטה ומזרון, ככה יחידה לוחמת מתארגנת, ככה היא נערכת. אין לי שום כוונה להתנצל על זה".