אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

כלי תקשורת באירן מדווחים כי נשיא אירן התקשר הלילה לעמיתו המצרי ודן עמו במבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה. "עמי האזור והעולם מודאגים מהתוקפנות של היישות הציונית על הרצועה", אמר אחמדינג'אד בשיחה. "יש להפסיק את טבח החפים משפע". מורסי: "מנהל מגעים עם מנהיגים בעולם לסיום המבצע"

מורסי ואחמדינג'אד בפגישתם האחרונה (חדשות 2)

ברקע המשך המאמצים לגיבוש טיוטת הסכם הפסקת אש, שוחח הלילה נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד עם עמיתו המצרי מוחמד מורסי ודחק בו להביא להפסקת מבצע "עמוד ענן". בכלי התקשורת באירן דווח כי השניים סיכמו בשיחה כי יש לשים קץ ל"טבח שמבצעת היישות הציונית באנשי עזה".

באתר האינטרנט הרשמי של נשיא אירן פורסם כי במהלך השיחה, שיבח אחמדינג'אד את מורסי על מאמציו בכינון רגיעה בין ישראל לחמאס, והדגיש כי יש לגייס את הקהילה הבינלאומית למאמצים. "נדרשת הסכמה נגד התוקפנות של היישות הציונית", אמר אחמדינג'אד למורסי בשיחה ובירך אותו על מה שכונה "מאמצי הנשיא המצרי להשיב ביטחון ויציבות ברצועת עזה".

"מוטלת עלינו האחריות הדתית והאנושית להשקיע את כל המאמצים להפסקת התקיפות ההורגת את תושבי עזה החפים מפשע ולכונן ביטחון ושקט באזור, במיוחד בשטחי פלסטין", הוסיף אחמדינג'אד בשיחה עם מורסי. "עמי האזור והעולם מודאגים מהתוקפנות של היישות הציונית על הרצועה. עלינו לפעול למניעת המשך שפיכות הדמים והטבח ברצועה, ולהגיע לקונצנזוס בינלאומי נגד היישות הציונית - יחד עם מנהיגי מדינות אחרות".

"יש להשקיע את כל מאמצינו לשים סוף לטבח הנשים, הילדים והחפים מפשע", שב והדגיש נשיא אירן בשיחה. נשיא מצרים הדגיש מצדו בשיחה כי הוא אכן משקיע את מירב המאמצים להשגת שקט. "אני משוחח עם מנהיגים רבים בעולם", אמר. 

מבצע "עמוד ענן" - היום השישי:

להיט באתרים הפלסטיניים: "נפציץ את תל אביב"

הבוקר: ירי לאשכול ושער הנגב

ביום: מיליון שקלים גויסו לחיילים

פגיעה ישירה של רקטה בקריית מלאכי

טילים בגוש דן? גיסנו לא מודאג

הפסקת אש? לא בימים הקרובים

שליחות מסוכנת: פיצריות תחת אש