חמאס: "המשא ומתן על הפסקת אש נכשל"

דובר הארגון בעזה, סמי אבו-זוהרי, הודיע הערב כי המגעים שנערכו בתיווך מצרי עלו בתוהו. לטענתו, התנאים שהציבו נציגי מדינות ערב אינם תואמים את האינטרסים של התנועה. קודם לכן דווח כי נציג ישראלי הגיע לקהיר לדיון באפשרות לעצור את הלחימה. הצטרפו לשידור החי המיוחד

דובר ארגון חמאס בעזה, סמי אבו-זוהרי, פרסם הערב הודעה ולפיה המגעים שהתקיימו בקהיר במטרה להביא לרגיעה ברצועת עזה - נכשלו. בדבריו ציין כי התנאים שהציבו נציגי העולם הערבי בנושא - אינם מקובלים על ארגונו. מוקדם יותר היום דווח כי נציג ישראלי בכיר הגיע למצרים במטרה לדון באפשרות של הפסקת אש. זמן קצר לאחר מכן מסר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, כי ישראל הציבה שני תנאים שאינם מקובלים על התנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, השליח הישראלי שהגיע לקהיר הציג, בין היתר, שתי דרישות עיקריות - שאותן דחה חמאס על הסף. ישראל דרשה רצועת ביטחון לאורך הגדר והפסקת הברחות הנשק. שתי הדרישות הללו נדחו על ידי הארגון - שלא קיבל את עקרונות הפירוז. מנגד, בחמאס עמדו על כך שהסכם הפסקת אש יותנה בהסרה מוחלטת של המצור על רצועת עזה.  

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

אחר הצהריים חוסל יחיא עביא, ראש מערך הרקטות של חמאס, כשמטוסי חיל האוויר הפציצו את ביתו שברצועת עזה. הפגיעה בעביא הייתה דקות לאחר שמטח נוסף של רקטות שוגר לשטח ישראל, בהנחיית הרמטכ"ל - רב-אלוף בני גנץ.

במערכת הביטחון הדגישו כי עביא מילא תפקיד מרכזי בירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר שטח ישראל. דקות אחרי שחוסל, נפגעו קשה וקל ארבעה בני אדם באופקים, כשהרכב שבו נסעו נפגע מירי.

במקביל, נמשכת כל העת פעילות הצבא ברצועה. מדובר צה"ל נמסר אחר הצהריים כי מאז שעות הבוקר הותקפו בעזה כ-130 יעדים. 40 רקטות יורטו על-ידי מערכת "כיפת ברזל", ומתחילת המבצע שוגרו מהרצועה יותר מ-300 רקטות.

הערב: רקטה נוספת נורתה לתל אביב

בשעות הערב המוקדמות שוגרה רקטה מרצועת עזה לכיוון תל אביב וערי גוש דן. לא דווח על נפגעים או על נזק. היא יורטה על-ידי מערכת "כיפת ברזל". מדובר במטח השני שנורה במהלך היום לעבר אזור המרכז, כשהראשון התרחש בשעות הבוקר.

זמן קצר אחרי שיגור הרקטות נשמעה ברחבי גוש דן אזעקה. תושבים רבים נמלטו אל המרחבים המוגנים, וכעבור זמן קצר נשמע קול פיצוץ עמום. מאז החל הירי לעבר תל אביב נפגע מרקם החיים שבעיר. רחובות רבים, שבימים כתיקונם הומים, נותרו במהלך היום - וגם הערב - ריקים מאדם.

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

מבצע "עמוד ענן": היום החמישי - בתמונות

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"