להטיל אחריות על חמאס

השינויים סביבנו נמשכים והופכים דרמטיים יותר ויותר, ואין לאפשר ירי טילים לעבר ישראל. מו"מ עם חמאס בשיתוף מצרים ותורכיה, ובחסות ארה"ב ואירופה ורוסיה, יוכל לייצר אולי עסקת חבילה שתאפשר לישראל ואזרחיה מרחב מחייה. טור מיוחד של ערד ניר

צה"ל תוקף בעזה (רויטרס)

בין שלל הידיעות, השמועות, הסטטוסים והציוצים על הנסיונות להביא להפסקת הלחימה בין צבא ההגנה לישראל לבין הכוחות החמושים במדינת החמאס ברצועת עזה, בלט לו לרגעים אחדים ציוץ חריג מחשבון הטוויטר של שגריר ישראל בוושינגטון, מייקל אורן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נאמר בו כי ״ישראל מוכנה לשבת עם חמאס אם רק יפסיקו לירות עלינו״. שינוי דרמטי בעמדת ישראל מאז ומעולם. עד כדי כך חד היה הציוץ הזה, שאורן מיהר למשוך אותו, להכחיש ולהאשים את אחד העובדים באי הבנה.

לא אכנס להערכות מי צייץ, למה, בגלל מי, ומה הביא את אורן להתכחש לדברים. אבל בואו ונוציא את הראש מהחול.

ישראל דנה לא פעם עם חמאס ובהצלחה מרובה. בעסקת שליט, אחרי עופרת יצוקה ובתהדיות שהוסכמו בסבבי האלימות הקודמים. היה זה משא ומתן באמצעות שליח - proxy - כפי שזה מכונה בשפה הדיפלומטית. אלא שהשליח הקודם מת (עומר סולימאן) ומחליפו הוחלף, ובכלל - שילטון האחים המוסלמים במצריים מתנהל באופן שונה מזה של מובארק עם סדר עדיפויות אחר לחלוטין.

אין לאפשר ירי טילים לעבר מדינת ישראל

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, נהג באופן ראוי לציון כשראה את הנולד והחליט להציל את גלעד שליט לפני שיהיה מאוחר מידי. חמאס עמד בכל הסיכומים, כמו גם ממשלת ישראל.

השינויים סביבנו נמשכים והופכים דרמטיים יותר ויותר. אין לאפשר ירי טילים לעבר מדינת ישראל! לא לאשכול, לא לאשדוד ולא לתל אביב או לירושלים. כדי להגיע לכך ראוי להטיל על חמאס אחריות. יש להם מדינה בעזה יש לדרוש מהם לנהל אותה. משא ומתן עם חמאס בשיתוף מצרים ותורכיה, ובחסות ארצות הברית, אירופה ורוסיה יוכל לייצר אולי עסקת חבילה שתאפשר למדינת ישראל ואזרחיה מרחב מחיה. כאן - במזרח התיכון.