אופקים: 5 פצועים בינוני וקל ברכב; חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

כמה מתושבי העיר נפצעו כשרקטה פגעה במכונית שבה נסעו. קודם לכן חוסל יחיא עביא, ראש מערך הרקטות של חמאס שהיה מעורב בירי לגוש דן וליישובי הדרום; השר כץ: כניסה קרקעית עדיין עומדת על הפרק

שני בני אדם, ובהם תינוקת, נפצעו בינוני ושלושה נוספים נפצעו קל מפיצוץ רקטה סמוך לכלי רכב באופקים; כוחות הצלה גדולים הגיעו אל זירת האירוע. שעה קלה לפני כן פגעה רקטה ישירות בבניין שבעיר -  וכתוצאה מכך נפצעה קל אישה. דקות קודם לכן הפציצו כלי טיס של חיל האוויר את ביתו של ראש מערך הרקטות של חמאס, יחיא עביא, שהיה אחראי לירי שבוצע לעבר יישובי הדרום וגוש דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אחר הצהריים, אז נסעו החמישה - בני אותה משפחה, בכלי הרכב. לפתע נשמעה אזעקת "צבע אדום", אז יצאו מהמכונית ונשכבו בצד הדרך. איתרע מזלם, ורקטת הגראד שנורתה לעבר העיר התפוצצה מטרים ספורים מהם. האם והאב, שביקשו לגונן על בתם התינוקת מרסיסי הרקטה - נפצעו בינוני. בתם בת ה-13 נפצעה קל.

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו למשפחה טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים סורוקה שבבאר שבע.  מנכ"ל מד"א, אלי בין, סיפר על האירוע בשיחה עם חדשות 2: "כתוצאה מהתפוצצות רקטה בעיר אופקים, נפגעו חמישה בני אדם, ובהם שניים במצב בינוני שפונו בניידות טיפול נמרץ לבית החולים".

הזרוע הצבאית של חמאס: "הירי לעבר גוש דן יועד לפגוע בהרצליה"

היום טענה הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", כי ירי מטח הרקטות הבוקר לגוש דן יועד לפגוע בהרצליה, במרחק גדול מ-80 קילומטרים מרצועת עזה. "מדובר בפעם הראשונה שאנו משגרים טיל שכזה", הודיעה הזרוע הצבאית והוסיפה כי מדובר בטיל מסוג "M-75" - אותו הטיל שנורה על ירושלים בסוף השבוע האחרון. 

למרות המשך הירי למרכז, בפיקוד העורף שבים ומדגישים כי השגרה בגוש דן אינה משתנה. בשלב זה לא מפורסמות הנחיות חדשות - ובפיקוד העורף דורשים רק לשמור על עירנות ולהישמע להנחיות כוחות ההצלה. גם הלימודים באזור המרכז נמשכים כסדרם.

"זה הפתיע אותי באמצע המשרד וירדנו ישר תוך כמה שניות למקלט", סיפר לחדשות 2 באינטרנט תושב תל אביב שעובד שאחד מחברות ההיי-טק בעיר. "האמת שכבר התרגלנו לזה בימים האחרונים וגם ראינו את היירוט של כיפת ברזל בשידור חי בחדשות 2 - זה היה מדהים, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה נופל".

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו