צפו: עימות סוער בין אחמד טיבי לרוני דניאל

במהלך דיווח של כתבנו רוני דניאל משדרות, תקף אותו על דבריו חבר הכנסת אחמד טיבי. "אתה חסר רגש אנושי, תתבייש לך", קרא טיבי לדניאל. דניאל בתגובה: "אתה עושה סוג של טרור באולפן עם הצעקות שלך". צפו בחילופי הדברים

הדיווח של פרשננו הצבאי היום רוני דניאל משדרות הרגיז את חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל) שהחל לצעוק מהאולפן על דניאל, מה שהביא לחילופי דברים בין השניים בשידור החי בגל הפתוח של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת הדיווח שלו אמר דניאל כי "אני חושב שישראל עדיין עם הפינצטה ועם הפעילות המאוד כירורגית המרשימה והטובה בעזה, ובצד השני מתרגמים את זה למשהו שלא מביא להסכמה". הוא ציין כי "חמאס עומד זקוף על רגליו בקהיר ותובע תביעותיו וצריך להפוך למהלכים יותר אגרסיבים, קשים, פגיעות יותר קשות".

לאחר מכן שודר תיעוד של הפצצה על בית ששייך לאחת המשפחות בעזה, שם דווח על שלושה אזרחים הרוגים. "יכול להיות שעכשיו רוני דניאל מרוצה אם אתה מקשיב? יכול להיות שאתה מרוצה? הפציצו בית והרגו שלושה אנשים זה הדאחייה שאתה רוצה? אתה צריך להתבייש! אתה חסר רגש אנושי! אתה קורא לצבא למחוק בתים, תתבייש לך! אתה פרשן צבאי?", צעק טיבי.

טיבי לדניאל: "אתה חסר רגש אנושי"

עוד הוסיף: "זה מה שאתה רוצה? להסית את צה"ל? זה התפקיד של הפרשן הצבאי? הרגו שלושה ילדים. אני לפחות מגלה אמפתיה למשפחות בדרום - אתה קורא לצבא לפגוע באזרחים - עכשיו אתה מרוצה? אתה חסר רגש".

דניאל נשאר קר רוח והשיב לו: "אני לא שמח שאזרחים חפים מפשע נפגעים. אני לא נשמעתי ככה, ככה אתה מתרגם אותי. אני לא יודע מי האזרחים האלה, אני לא מתחרה איתך בלהכיר אותם. אזרחים תמימים צריך לעשות כל ממאמץ שלא ייפגעו". הוא גם הבהיר כי "בצה"ל עשו 50 אלף טלפונים לבתים בהם גרים אזרחים תמימים שבקומה הראשונה של הבניין שלהם למשל יש מחסן אמל"ח, ביקשו מהם לצאת כי הבית יפגע ובאופן הזה צריך לעבוד - לא לפגוע באזרחים".

ח"כ טיבי המשיך לתקוף: "בדאחייה מחקו את השכונה והרגו עשרות ילדים. שמעתם ממני גינויים, תפסיקו לקשקש, אמרתי שאני מגנה את הטילים ושאי אפשר לפגוע באזרחים בדרום, אני אומר להפסיק לפגוע גם בישראלים וגם בפלסטינים".

דניאל לטיבי: "עושה טרור באולפן"

רוני דניאל המשיך להגיב לדברים הקשים שהוטחו בו: "אני לא שמח שאזרחים תמימים נפגעים והרגישות של טיבי באזרחים בצד ההוא, לא מצאתי בצד הזה. אזרחים צריכים להיות מחוץ לעניין אבל זה צריך להיות גם בצד של עזה - צריך להגיד לטיבי שיש ירי לעבר אזרחים".

טיבי הוסיף: "צריך לחתור להפסקת אש שאתה מתנגד לה, אתה אמרת, יש לחתור להפסקת אש בשביל חיי אדם. אני אולי צועק,כי כואב לי - לך לא כואב. דניאל השיב לו כי הוא "עושה סוג של טרור באולפן עם הצעקות שלך", וטיבי השיב לו שהוא "בז לסגנון שלו".

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו