מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

נשיא מצרים מורסי נפגש עם משעל ושוחח עם הנייה. שגריר מצרים ברשות: "מאמצים כבירים להפסקת התוקפנות על עזה". מנגד, הורה הרמטכ"ל לצה"ל להגביר את התקיפות ברצועה. שידור חי

במקביל לניסיונות להפסקת אש מצד טורקיה, מצרים וקטאר, בצה"ל מבהירים כי הם נחושים להמשיך ולפגוע בפעילי הטרור ומגבירים את האש והתקיפות על רצועת עזה. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור חי עם כל העדכונים, הפרשנויות ומהמרואיינים מהנעשה במבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שגריר מצרים ברשות הפלסטינית, יאסר עותמאן צוטט בביטאון חמאס בצהריים כאומר כי מדינתו משקיעה "מאמצים כבירים להפסקת התוקפנות על עזה". וזו אולי העדות לכך: בצהריים נפגשו שוב ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל עם נשיא מצרים מוחמד מורסי. במקביל שוחח מורסי עם ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה.

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן גינה את מבצע צה"ל ברצועת עזה. "מה מבקשים מאיתנו? להורות לחמאס להפסיק את ירי הרקטות", אמר. "האם חיי ישראלים שווים יותר מאלו של העזתים? אנחנו רוצים צדק. התקיפות צריכות להיפסק באופן הדדי".

ארדואן המשיך לתקוף: "ישראל עשתה את אותו הדבר ב-2008, לפני הבחירות. הפעם לא מדובר ב-2008, זוהי שנת 2012. התנאים שונים כעת". ראש ממשלת טורקיה מתח גם ביקורת על המוסדות הבינלאומיים והביע ספק באשר ליכולותיהם לכפות הפסקת אש. "איני מצפה יותר מדי מהאו"ם", אמר.

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר במסיבת עיתונאים כי "אנחנו באמת מעריכים את כל ההצעות והרעיונות שמעלים חברינו בעולם. אבל הדבר הכי חשוב הוא הפסקת ירי מוחלט מצד כל ארגוני הטרור הפועלים ברצועת עזה. כשהם יצהירו שהם מפסיקים את הירי אנחנו נסכים לחשוב על ההצעות שמעלים מדינות ידידות כמו צרפת".

צה"ל מגביר את האש

בשעות הצהריים קיים הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ הערכת מצב עם בכירים בצה"ל בקריה בתל אביב, בה הנחה להמשיך ולפגוע בתשתיות ובפעילים מרכזיים, וכן להגביר את קצב התקיפות. הרמטכ"ל ציין בהערכת המצב את ה"פעילות המצוינת של מערך ההגנה האווירית" ואת "חוסנו של העורף הישראלי".

מוקדם יותר סייר גנץ בשטחי ההיערכות של צה"ל בדרום הארץ ובחן את מוכנות הכוחות לכל תרחיש. במהלך הסיור הוא נתן הנחיות להמשך.

הבוקר תקף צה"ל בין השאר את "סראיא", מחנה אימונים מרכזי ומפקדת טרור של חמאס. "זו פגיעה משמעותית מאוד, זה כמו הקריה שלהם במושגים שלנו", סיפר גורם צבאי.

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו