חמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

אחרי "הפלת" מטוס ה-F-16 והמזל"ט, מתפארים בארגון הטרור בפגיעה מדוייקת בספינת טילים של חיל הים, שמשתתפת בתקיפות ברצועה. דובר צה"ל מכחיש: "עוד שקר של חמאס". דובר הזרוע הצבאית: "מחכים לחיילי צה"ל בגבול"

חמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית: הזרוע הצבאית של הארגון, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", טוענת הבוקר כי ירתה 5 טילים שפגעו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה. דובר צה"ל מכחיש הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז החל מבצע "עמוד ענן" בעזה, מנסים בארגון הטרור במידה מסויימת לחקות את ההתנהלות התקשורתית של חיזבאללה בתקופת מלחמת לבנון השנייה.

דוברי הארגון טענו בימים האחרונים בכמה הזדמנויות שונות כי הצליחו להפיל מטוס קרב ישראלי ומזל"ט, ובמקביל פרסמו סרטונים מפוברקים של "פגיעות הטילים" ששוגרו מעזה - במרכז הארץ. טענה דומה הושמעה הבוקר, כשביטאון חמאס פרסם דיווח לפיו הופל מל"ט ישראלי מזרחית לג'באליא. "ההנהגה הישראלית מסתירה מהציבור את דבר הפגיעות", התגרו בחמאס.

חמאס: מחכים לחיילי צה"ל

הלילה התייחס דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, להיערכותה של ישראל למבצע קרקעי בעזה. "זה יהיה מעשה של טפשות", אמר. בהמשך סיפר על "הישגי" ארגונו, התפאר בעובדה ש"חמישה מיליון ישראלים נמצאים במקלטים" ושיגר איומים כלפי לוחמי צה"ל.

"נחכה לחיילי צה"ל אחרי שלושה קילומטרים מהכניסה לרצועת עזה", אמר אבו עוביידה. "אתם לא יכולים לדמיין מה יקרה לכם אם תנקטו בפעולה הזו, זו תהיה הדרך לשחרורה המלא של פלסטין". בהמשך התרברב בכיר הזרוע הצבאית של חמאס בעובדת ירי הרקטות אל עבר תל אביב וגוש עציון.

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו