בצה"ל מבהירים: "אין הפסקת אש, להיפך"

למרות הניסיונות להפסקת אש בתיווך מצרים, בצה"ל מדגישים כי נכון לעכשיו ההנחיה מהדרג המדיני היא להגביר את האש ולמקד אותה. דובר צה"ל: "ארגוני הטרור ינסו לאתגר אותנו". הלילה השלים צה"ל יותר מאלף תקיפות ברצועה. בין המטרות שהופצצו: משגרים מוטמנים, מחסני אמצעי לחימה ואנטנה

בצל הדיווחים על ניסיונות להפסקת אש הדגישו הבוקר גורמים צבאיים כי אין הפסקת אש וכי ההנחייה מהדרג המדיני הלילה היא להגביר ולמקד את האש בעזה. הלילה היה שקט ביישובי הדרום ואף רקטה לא שוגרה לעבר היישובים. הבוקר התחדש הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הדרג המדיני הוא זה שמנהל את הניסיונות להפסקת אש, וצה"ל ממשיך בכל הכוח", סיפר הבוקר גורם צבאי בכיר. "כרגע אין הפסקת אש, להיפך". במקביל, דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי הבהיר הבוקר כי לאחר לילה שקט על תושבי הדרום "ארגוני הטרור ינסו לאתגר אותנו".

עוד ציין כי האפשרות לפעולה קרקעית עדיין עומדת על הפרק ופירט על היערכות כוחות המילואים בשטח. "הרמטכ"ל גנץ נמצא עם חלק מהחטיבות, אנו פועלים ומתכוננים לכניסה קרקעית ומחכים לאישור ובמקביל מנצלים את גיוס עשרות אלפי חיילי המילואים לבדיקות ציוד ותדרוכים של מפקדים", אמר מרדכי.

צה"ל השלים אלף תקיפות ברצועה

הלילה צה"ל השלים יותר מאלף תקיפות ברצועת עזה מאז תחילת המבצע. חיל האוויר תקף עשרות משגרים מוטמנים, תוך שהוא מסב נזק רב למערכים אלה ולמחסני אמצעי הלחימה. נוסף על כך, הותקפו מחנות אימונים של חמאס והותקפה אנטנה ששימשה את הארגון.

במקביל לכוחות חיל האוויר, לוחמי ספינות חיל הים ביצעו ירי לעבר מטרות טרור בקו החוף בצפון הרצועה. לפנות בוקר הותקף ה"סראיא", מחנה אימונים מרכזי ומפקדת טרור של חמאס. "אנחנו ממשיכים בתוכניות המבצעיות ובמהלך היום נמשיך בגלי תקיפות", סיכם דובר צה"ל.

מבצע "עמוד ענן" - סיקור מלא:

היום ה-5 למבצע: צה"ל תוקף בעזה

עלות המבצע: רבע מיליארד ש"ח

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

רוני דניאל: "לא להוריד עכשיו את הרגל מהגז"

מלחמה פסיכולוגית: ישראלים קיבלו מסרונים מהג'יהאד

"לא נעצור פעולה קרקעית באמצע"

"מה שהיה מותר לישראל עכשיו אסור"