עושה את העבודה: 240 יירוטים מוצלחים לכיפת ברזל מתחילת המבצע

בסוף יומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן" המתנהל ברצועת עזה, פרסם צה"ל את נתוני השיגורים עד כה, שמהם עולה כי בסך הכל נורו 824 רקטות אל עבר שטח ישראל. 100 רקטות נחתו בשטח הפלסטיני ו-240 נוספות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל"

בעוד חמאס והפלגים הקיצוניים ברצועת עזה מתפארים בהישגיהם, לכאורה, מפרסם צה"ל את נתוני השיגור האמיתיים - שמתוכם עולה כי מתוך כלל השיגורים שבוצעו לעבר מערב הנגב ומרכז הארץ - רק כמחצית נחתו בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני הצבא, שוגרו עד כה כ-824 רקטות אל עבר יישובי הדרום - 243 מתוכן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". נתון מפתיע נוסף הוא כי כ-100 רקטות מתוך כלל אלו ששוגרו - התפוצצו בשטח הפלסטיני.

לעומת זאת, הצליחו כלי הטיס של חיל האוויר, בשילוב מודיעין איכותי - לפגוע באופן כירורגי ב-900 מטרות טרור אסטרטגיות ומדויקות.

הג'יהאד האסלאמי מציג: מטוח הגראדים משוגר מן האדמה

מכונת התעמולה המשומנת של ארגוני הטרור ברצועת עזה ממשיכה לעבוד, כשהערב פרסם ארגון הג'יהאד האסלאמי משגר חדש - המסוגל לירות שישה טילי גראד בו זמנית. בתיעוד שפורסם מוצג ירי הרקטות לעבר ישראל - באמצעות רקטות המאופסנות במתקן תת-קרקעי. התיעוד מספק הצצה לירי מטח של שישה גראדים, בזה אחר זה.

למרות שנמנעו מכך, שחררו הערב הגי'האד האסלאמי את הסרטון על אופי פעילותם בירי - המוכיח למעשה את טענות הבכירים במערכת הביטחון בישראל: המשגרים ואמצעי הלחימה מוחבאים בתוך אזורים מאוכלסים, מתחת לאדמה.